Portal Medycyna Estetyczna

Znaczenie witaminy C dla skóry

28a5606cc94648a08d19179dc3b1d0a27b620692
Czas czytania: 2 minuty

 Podstawową bronią w walce przeciw zniszczeniom dokonywanym w organizmie przez wolne rodniki są antyoksydanty, z których najbardziej znanym i najsilniejszym jest witamina C (kwas l-askorbinowy).

Znaczenie witaminy C w procesach odbudowy i regeneracji skóry jest bezdyskusyjne:

1. Zwiększa syntezę kolagenu

2. Stymuluje fibroblasty

3. Redukuje pozostałości po bliznach

4. Stanowi bardzo silny czynnik przeciwutleniający

5. Zwiększa odporność na alergie i stany zapalne

6. Zabezpiecza przed skutkami promieniowania ultrafioletowego

 

witamina c
witamina c

Większość produkowanych obecnie preparatów z witaminą C oparta jest na naturalnie występującym w przyrodzie kwasie l-askorbinowym.

Laboratorium M&M System dokonało prawdziwej rewolucji w stosowaniu witaminy C.

W badaniach prowadzonych pod kierownictwem znanego amerykańskiego dermatologa dr Nicholasa Perricone wykorzystano dwie pochodne kwasu l-askorbinowego: askorbyl palmitynowy i askorbyl pektynowy (w formułach oil free).

 

 

Askorbyl palmitynowy ma przewagę nad czystym kwasem l-askorbinowym ze względu na:

1.  naturalne pH i wysoki stopień tolerancji przez wszystkie rodzaje skóry

2. wysoka stabilność pozwalająca stosować go w wielorakich formułach preparatów

3. działanie profilaktyczne – najważniejsza z funkcji, które nie tylko usuwa lub spowalnia skutki, np. oddziaływania promieni słonecznych, ale też tworzy powłokę zabezpieczającą błonę komórkową przed działaniem wolnych rodników.

Najważniejsze efekty zastosowania preparatów z linii z witaminą C M&M System:

Skóra zabezpieczona przed wystawieniem na działanie promieni słonecznych warstwą preparatu zawierającego 3% askorbylu palmitynowego nie wykazuje rumienia – naturalnej reakcji organizmu na promieniowanie UVB. Reakcji tej nie da się uniknąć przy stosowaniu preparatów opartych na kwasie l-askorbinowym.

Askorbyl palmitynowy w tym samym stężeniu co kwas l-askorbinowy znacznie efektywniej stymuluje fibroblasty czego efektem jest zwiększanie syntezy kolagenu, co sprawia że skóra staje się sprężysta i elastyczna.

Witamina C zawarta w produktach M&M System znakomicie współdziała z witaminą E, wiąże ją, przez co stabilizuje błonę komórkową i przedłuża życie komórek!

Linia z witaminą C skutecznie zabezpiecza przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Zawarte w niej substancje aktywne są przyjazne dla struktur komórkowych, przeciwdziałają procesom chrono- i fotostarzenia oraz regenerują skórę np. po peelingach lekarskich.

Fenice

 

Żródło: Fenice

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Większa wydolność i potencja przez terapię ozonem nie tylko dla sportowców

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks toksyna botulinowa

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta najbezpieczniejszym preparatem w medycynie estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ