Portal Medycyna Estetyczna

Zmiana kształtu i konturu ust

Powiekszanie ust 1
Czas czytania: 2 minuty

 

Zmiana kształtu ust a może jedynie lekkie podkreślenie ich konturu? Dobry lekarz doradzi i tak przeprowadzi zabieg, byś jak najmniej odczuwała ból. Specjalna maść dentystyczna lub znieczulenie jak u stomatologa da pełen komfort podczas wprowadzania preparatu. Zaufaj specjaliście!

 

Ważny kształt czy kontur ust?

Kiedy wielkość ust nam w pełni odpowiada, mogą pojawić się problemy z ich konturem lub kształtem. Jakie sposoby zna medycyna estetyczna, by zmienić kształt i kontur?
Najpowszechniejszy jest botoks, czyli potocznie zwany toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym. Wygładza zmarszczki palacza dookoła ust.

Efekt jest widoczny po 7/14 dniach od wstrzyknięcia. Utrzymuje się 4-6 miesięcy. Botox powoduje naciągnięcie mięśni i skóry – w ten sposób wygładza zmarszczki. Po okresie działania preparatu skóra stopniowo wraca do poprzedniego wyglądu w znacznym stopniu, jednak jest lepiej niż przed pierwszym wstrzyknięciem.

 

Kolagen czy implant?

Kolagen jest to preparat powszechnie stosowany w kosmetykach. Stosuje się go także do wypełniania ust – obecnie jednak bardzo rzadko.

Silikon używany jest jako implant do powiększania piersi. Do powiększania ust jest raczej nieodpowiedni. Wszystko to za sprawą nieodpowiedniego wstrzykiwania w tkanki.

Mamy również możliwość niewstrzykiwania niczego, ale możemy mieć przeszczepioną skórę.
Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – ta metoda jest bezpieczna i dzięki niej można uzyskać ładny kształt ust. Ryzyko, jakie niesie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, jest minimalne, gdyż jest to nasze ciało i nie jest to zbytnia ingerencja w nasze komórki. Kilkakrotna powtórka takiego zabiegu zapewni efekt na parę lat. Po kilku miesiącach tłuszcz wchłania się zupełnie. Natomiast jeśli chcemy, by efekt pozostał na wiele lat, należy zabieg powtórzyć trzykrotnie.

 

Pasek własnej skóry w usta

Przy małych ustach zastosować można wycięcie paska skóry na granicy czerwieni wargowej. Stosuje się to także w sytuacji, kiedy jest duża odległość wargi od nosa. Blizna pozostanie, ale jest ona zazwyczaj niewidoczna, a w początkowym stadium można ją troszkę zamaskować pod szminką. Można również usta powiększyć za pomocą wycięcia paska skóry na granicy czerwieni wargowej i wykonać płaty na śluzówce przedsionka jamy ustnej, które wypychają czerwień wargową w przód, jak również uzupełnić własną tkanką tłuszczową albo użyć gotowych preparatów.

Jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza? W odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci dobry specjalista LEKARZ z doświadczeniem.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Przerzucanie odpowiedzialności za ewentualne powikłania po zabiegu medycyny estetycznej na klientkę przez kosmetyczkę/kosmetologa

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks – toksyna botulinowa. Najważniejsze informacje, przygotowanie oraz ewentualne powikłania

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kiedy powiększanie ust jest najlepszym pomysłem? Medycyna estetyczna i jej zabiegi na korekcję ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ