Portal Medycyna Estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz zrobić przed wielkim wyjściem

Zabiegi medycyny estetycznej
Czas czytania: 4 minuty

Noc sylwestrowa zbliża się wielkim krokami. Zastanawiasz się, co możesz jeszcze zaplanować z zabiegów, by wyglądać pięknie, ale obawiasz się niepożądanych efektów. Musisz zapomnieć o zabiegach chirurgii plastycznej, bo są zbyt inwazyjne i na wygojenie się blizn potrzeba więcej czasu niż na zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii lub kosmetyczne.

Podpowiem, jakie brać pod uwagę i ile potrzebujesz czasu, by spokojnie się im poddać.

Jak medycyna estetyczna może nas upiększyć?

1. Korekcja ust-zabieg wymaga kilku dni cierpliwości, by opuchlizna zeszła z ust. Dobry specjalista dobierze odpowiednią technikę i dostosuje dobór preparatu do oczekiwań oraz porządnego końcowego efektu.

medycyna estetyczna
medycyna estetyczna

Bardzo często kobiety decydują się na radykalną zmianę wielkość, ale podpowiadam, że czasem wystarczy tzw. ostrzyknięcie po konturze ust, by wyglądały powabnie i na dużo większe. Specjalistę wybierz najlepiej z polecenia koleżanek, u których wcześniej widziałaś efekty jego pracy. Nie sugeruj się opiniami w Internecie, bo możesz przypłacić opłakanym wyglądem, który będzie przez parę miesięcy straszył z lustra nawet ciebie! Czasem bywają po zabiegu małe siniaki, które nie zależą od tzw. złej ręki lekarza, ale pechu natrafienia podczas zabiegu na naczynko krwionośne. Efekt zasinienia może utrzymywać się nawet do tygodnia. Jeśli będziesz miała do wyboru kilka preparatów w gabinecie, dla osób początkujących proponujemy wybrać preparat, który jest w efekcie bardzo miękki oraz szybko się wchłania. Lepiej nosić korygowane usta krócej niż wpaść czarną rozpacz i czasem czekać do całkowitego zaniku preparatu do około ośmiu miesięcy.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

2. Zabiegi likwidujące zmarszczki -mamy jeszcze czas. Najważniejsza jest konsultacja z lekarzem i ocena stanu skóry, dobraniu odpowiednich zabiegów oraz preparatów, które zniwelują zmarszczki. Tutaj decyduje nasz wiek, cera i oczekiwany efekt. Jednym z zabiegów jest użycie preparatu toksyny botulinowej. Czas oczekiwania na całkowity rezultat to około 10 dni. Widzimy wtedy czy nasz problem został zlikwidowany.

3. Zabiegi poprawiające owal twarzy – wiek, stan skóry oraz nasz styl życia a w tym palenie papierosów, nocny tryb życia, niedosypianie, picie alkoholu… to wszystko wpływa na wygląd naszej twarzy. Nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną to nasz tryb codziennego życia i dbania o siebie widać. Opadająca skóra twarzy dla medycyny estetycznej to nie problem, ale przed ważnym wyjściem takim jak Sylwester potrzebujemy bardzo szybkich i spektakularnych efektów. Najlepszą opcją jest przygotowanie do zabiegów tzw.wolumetrycznych kilkanaście tygodni wcześniej, czyli seria kilku zabiegów od mezoterapii, peelingów po na końcu zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Nas jednak czas goni i mamy go mało. Polecam zatem konsultację i poddanie się poprawieniu owalu twarzy preparatami, które m.in uniosą policzki, uwydatnią kości policzkowe, podkreślą linię żuchwy. Efekt jest natychmiastowy, ale ten końcowy jest do około 14 dni. Czyli mamy czas na zejście delikatnej opuchlizny, która już po dwóch dniach jest niemal niewidoczna oraz do zejścia ewentualnych siniaków po wkłuciu, które są rzadkością. Owal twarzy zmienia się i twarz wygląda na świeżą, wypoczętą i nabiera młodzieńczego wyrazu.

4. Wypełnianie głębszych zmarszczek – bywa i tak, że latami wypracowane zmarszczki nie usunie całkowicie toksyna botulinowa, która tylko na jakiś czas paraliżuje pracę mięśni, ale nie naciąga całkowicie zwiotczałej skóry. Zabiegi wypełniające zmarszczki głębokie polegają na wprowadzeniu w ich miejsce preparatów, które dają efekt natychmiastowy, aby w pełni cieszyć się buzią bez zmarszczek, poczekajmy do 14 dni. Obrzęki i ewentualne zasinienia miejscowe są jak w poprzednich przypadkach lub nie występują wcale.

5. Peelingi i mezoterapia igłowa dla odświeżenia i nadania blasku skórze – szara cera bez odrobiny tego rozświetlenia i ładnego koloru, jaki mamy latem, jest przez kobiety maskowana dobrym makijażem, panowie mają gorzej, ale panie po zmyciu całej maskującej nas zasłony również wracają do punktu wyjścia. Nie każdy chce się poddać od razu likwidacji zmarszczek czy innym zabiegom, które ingerują w wygląd twarzy. Dla mniej odważnych i niezdecydowanych polecamy zabiegi peelingów oraz mezoterapii. Peelingi mają nam odświeżyć cerę, nadać blasku i pomóc pozbyć się warstwy naskórka, który w efekcie daje nieładny efekt plam, czy brzydko wyglądającego łuszczenia skóry zwłaszcza jest to widoczne u kobiet ze źle dobranym makijażem, który jeszcze bardziej podkreślą te defekty. Peelingi przed Sylwestrem, które polecam to te niewnikające aż tak głęboko, jak np. peeling działające głęboko. By dobrze wyglądać a jest mało czasu, wybierz peeling o działaniu powierzchownym działające na naskórek oraz warstwę rogową, oraz ziarnistą.

Zabiegi medycyny estetycznej tylko u lekarzy

Pamiętaj, by zabieg wykonała osoba, która ma certyfikat świadczący o przeszkoleniu oraz prawie do wykonywania tego typu zabiegów. Peelingi tego typu można wykonać nawet na tydzień przed wielkim wyjściem. Skóra może łuszczyć się, ale nie w taki sposób jak po zastosowaniu peelingów średnio i głęboko działających. Mezoterapia igłowa, bo taką polecam, ma na celu uszkodzenie naszej skóry co daje bardzo pożądany efekt, czyli tworzenie się wiązań kolagenowych a co za tym idzie silnego nawilżenia. W połączeniu z preparatem podanym podczas zabiegu mezoterapii możemy w krótkim czasie uzyskać odświeżenie, wygładzenie oraz ujędrnienie cery. Proszę skorzystać z serii takich zabiegów.

Bardzo dobrze wpłynie na kondycje skóry przez ciężki okres zimy i da podstawę do zabiegów, które już wczesną wiosną poddamy się, by twarz chłonęła promienie słoneczne, ale bez pozostawienia na nich brzydkich plam po słonecznych.
Sprawdź kalendarz i spróbuj zaplanować ostatnie chwile przed wielkim wyjściem z głową!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Kosmetolog nie jest zawodem medycznym wg Departamentu Kwalifikacji Medycznych i Nauki

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Mezoterapia. Cudowne zastrzyki młodości

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ