Portal Medycyna Estetyczna

Zabiegi dla mężczyzn w szerokiej ofercie medycyny estetycznej

Zabiegi dla mezczyzn
Czas czytania: 3 minuty

Zabiegi dla mężczyzn medycyny estetycznej są coraz częściej w ofercie specjalnie wyróżnione. Zabiegi dla męskiej skóry z uwzględnieniem jej grubości oraz wydzielania dwukrotnie więcej łoju niż u kobiet. Medycyna estetyczna stworzyła dla tej grupy pacjentów zakres zabiegów, które w efekcie mają na względzie poprawienie i skorygowanie niedoskonałości męskiej urody.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oficjalnie nie dzielą się na męskie i przeznaczone dla kobiet. Różnią się niekiedy preparatami użytymi do wykonania i na tym kończy się ten podział. Coraz częściej Panowie uświadamiają sobie, że nie tylko woda i mydło są im potrzebne do pielęgnacji, ale i mała pomoc specjalistyczna bywa wskazana dla nadania świeżości naszemu ciału.

Średnia wieku to 35-45 lat mężczyzn odwiedzających gabinety medycyny estetycznej. Jakie są najpopularniejsze zabiegi preferowane przez panów ?
Modelowanie twarzy, usuwanie bruzd a czasem likwidacja małych defektów typu blizny.

Twarz stała się w dzisiejszych czasach narzędziem naszej pracy, panowie zaczęli zwracać uwagę na swój wizerunek nie tylko na polu biznesowym, ale i prywatnym.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Zabiegi proponowane mężczyzną

Botoks

1.Toksyna botulinowa dla spłycenia zmarszczek, zniwelowania nadmiernej mimiki twarzy, leczenie nadpotliwości pach oraz stóp, leczenie migreny.
Różnica polega na tym  że mężczyzną podawana jest większa dawka preparatu. Mięśnie są grubsze niż u kobiety.

Laser

2. Laser stosowany na twarz, ale o działaniu punktowym. Na całe ciało głównie do usuwania przebarwień. Minimalizacja blizn, zmarszczek oraz rozstępów.

Kwas hialuronowy

3.Kwas hialuronowy służący do wypełnień bruzd nosowo-wargowych. Często modelowanie twarzy zbiegami wolumetrycznymi (wypełnienie policzków co daje dodatkowy efekt uniesienia skóry a tym spłycenie bruzd nosowo-wargowych bez potrzeby ich wypełniania)

Peelingi

4. Peelingi. Cała gama peelingów do stosowania ich cyklicznie przez okres zalecony przez specjalistę. Dają efekty odświeżenia twarzy przez usunięcie zrogowaciałej warstwy skóry. W zależności od zastosowanego peelingu usuwana jest kolejna warstwa. Dla najmniej odważnych na początek polecane są peelingi np. migdałowy, po którym widać efekt już po wyjściu z gabinetu, ale nie jest tak inwazyjny. Peelingi stosowane regularnie potrafią spłycić istniejące zmarszczki, pobudzić substancje zapewniające nam jędrność i gęstość skóry.

Kwas polimlekowy

5. Kwas polimlekowy dla wielu nic nie mówiąca nazwa, ale dla skóry twarzy niesie dobroczynne działanie mające na celu ujędrnienie oraz podciągnięcie. Skóra twarzy niestety ulega działaniu grawitacji a z wiekiem ten problem jest coraz bardziej widoczny.

Depilacja

6.Depilacja. Tak nie tylko panie mają kłopot z włosami, a raczej z ich nadmiarem. Czasem włosy pojawiają się nie tam gdzie byśmy sobie tego życzyli. Z pomocą również dla mężczyzn wyszła medycyna estetyczna. Plecy najczęstsze miejsce, gdzie nie życzą sobie pacjenci mieć owłosienie. Masz ten problem ?
Pamiętaj, że ten zabieg trzeba powtórzyć po jakimś czasie, ale już po pierwszym, jeśli włosy odrastają są już słabsze i rzadsze. Zabiegi są krótkie a efekt natychmiastowy i często wystarcza na wiele miesięcy.

Stymulacja porostu włosów

7. Wzmacnianie i pobudzanie wzrostu włosów. Problem nie jest typowo męski, kobiety również się z nim zmagają. Stosuje się ostrzykiwanie substancjami, które stymulują skórę.

Lipoliza

8. Lipoliza indukcyjna rozpuszczająca tkankę tłuszczową u mężczyzn najczęściej w okolicy brzucha.
To tylko nieliczne zabiegi z medycyny estetycznej, które cieszą się powodzeniem wśród panów. Dobry specjalista odpowiednio przygotuje indywidualny plan działań dla pacjenta.

Nie bójmy się i niczego nie obawiajmy idąc do gabinetu. Sprawdź, czy dany gabinet posiada odpowiednie certyfikaty na dany produkt proponowany i zabieg. Pozostańmy również przy wyborze jednego lekarza, który może przez wiele lat pilnować i pielęgnować nasze ciało. Pamiętajmy tylko o tym by prowadzono nam foto-kartę pacjenta, a jeśli będziesz chciał zmienić specjalistę wystarczy poprosić o wypis zabiegów i preparatów, które były stosowane u ciebie. To ważne by kolejny lekarz wiedział co miałeś robione, kiedy i czym !

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Toksyna botulinowa (botoks) pomaga zapobiegać łysieniu

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Botox u mężczyzny. Dr Pasquale Motolese cz. I Przygotowanie

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zmiana kształtu i konturu ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ