Portal Medycyna Estetyczna

Zabieg z kwasem hialuronowym — instrukcja dla początkujących przed i po zabiegu

WYPELNIACZE
Czas czytania: 3 minuty

Kwas hialuronowy na bazie, którego powstają preparaty to wspaniałe wypełniacze, które dają zaskakujące efekty, ale by to były wyczekiwane efekty estetyczne, warto udać się na zabiegi medycyny estetycznej do lekarza.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego do iniekcji to kolejny interesujący coraz młodsze pacjentki temat. Jeśli trafiają do gabinetów lekarskich, to nie jest jeszcze żaden problem, bo oceniający stan skóry twarzy pacjentki lekarz albo zakwalifikuje ją do zabiegu, albo odmówi lub zaproponuje odpowiedni dla zainteresowanej. Najgorszą rzeczą, jaką można sobie zafundować to na zabieg medycyny estetycznej u osoby niebędącej lekarzem.

 

Przed zabiegiem z kwasem hialuronowym

Pacjent, który wybiera do zabiegu lekarza, może być pewnym, że jest w najlepszych rekach, a w razie wystąpienia ewentualnych niepożądanych objawów dostanie NATYCHMIASTOWĄ POMOC. Powinno to być dla każdej zainteresowanej osoby medycyną estetyczną priorytetem. Twoje bezpieczeństwo to to, czego nie uzyskasz od osób nieuprawnionych do wykonywania takich zabiegów.

Oczywiście widzimy, ile chodzi po ulicach klientek kosmetyczek, jak są zadowolone, wiele z nich nawet nie ma pojęcia, że zostały oszpecone, że noszą powikłania. I oczywiście naszym zwyczajem przypominamy, że nigdy nie uzyskasz POMOCY MEDYCZNEJ od osoby, która nie ma uprawnień do wystawiania recept, stosowania procedur medycznych oraz wiedzy medycznej. Prosimy nie wierzyć w słowa, że ktoś leczy pacjentów po lekarzach. Osoby, które was przyjmują na zabiegi medycyny estetycznej, nie mają pojęcia jak przeprowadzić wywiad, a jeśli już nawet to zrobią to, nie mają pojęcia jak wykorzystać zebrane informacje.

 

Konsultacja u lekarza przed zabiegiem

Jeśli już wiesz, że trafiłeś do lekarza, zapewne zostanie przeprowadzona KONSULTACJA, która zazwyczaj jest nieodpłatna, jeśli zostanie przeprowadzony po niej zabieg. Lekarz przez pryzmat zebranych informacji poinformuje pacjenta czy ten może poddać się wybranemu zabiegowi (w tym przypadku z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego).

Nie ukrywaj, jeśli w przeszłości wystąpiły u ciebie jakiekolwiek powikłania, co cię niepokoiło po zabiegu, jak leczono cię w poprzednim miejscu — jeśli wystąpiły niepożądane objawy. Warto opowiedzieć o wszystkim, co może mieć wielkie znaczenie w dążeniu do celu estetycznego, jaki chcesz osiągnąć.

 

Mała instrukcja dla pacjenta

 • Przed zabiegiem zostaje znieczulone miejsce podania preparatu.

Nie wszystkie preparaty mają w składzie środek znieczulający. A warto wybrać ten, który poleca nam lekarz, bo wie jaki efekt chcemy osiągnąć i pozostawmy wybór preparatu właśnie jemu. To, że w przeszłości był zastosowany inny preparat i tym razem chcemy ten sam a lekarz uzna, że w naszym przypadku inny sprawdzi się lepiej… zgódźmy się i bądźmy zadowoleni.

 • Czasem miejsce jest smarowane specjalną maścią znieczulającą
 • Niekiedy pacjentowi wystarczy lekkie schłodzenie bez zastosowania znieczulenia. Pacjent zazwyczaj informuje swojego lekarza również o progu bólu. Jest wielkie grono pacjentek, które nie chcą mieć dodatkowego znieczulenia.

 

Zalecenia po zabiegu wypełniaczem

 • Po zabiegu stosuje się zimne okłady, zaleca się zastosowanie ich również w domu. Lekarz wyjaśni, w jaki sposób możesz je robić samemu. Pomaga to zniwelować obrzęki i ewentualne zasinienia.
 • Zaleca się spać z dodatkową poduszką przez noc lub dwie co również pomaga zniwelować obrzęk.
 • Po zabiegi nie zaleca się aktywności fizycznej, sport odkładamy na następny dzień.
 • Powstrzymujemy się od wszelkich masaży twarzy przez około 3 dni. Chyba że sam lekarz zaleci i zademonstruje, w jaki sposób wykonać. W zależności, jaki rodzaj zabiegu był wykonany z wypełniaczem i by przy jego wykonywaniu nie przemieścić preparatu.
 • Jeśli był to zabieg na usta, zachowaj ostrożność z jedzeniem i piciem przez najbliższe 3 h. Usta mogą być zdrętwiałe i obolałe.
 • Jeśli wypełniacz został zastosowany w okolice nosa lub na nim, powstrzymaj się od zakładania okularów przez około 4 godziny.

 

Jak to będzie po zabiegu?

 • Wypełniacze te, które stosują lekarze są bezpieczne, certyfikowane i do zastosowania w bezpiecznych warunkach gabinetów lekarskich. Pochodzą z wiarygodnych źródeł, a nie z hurtowni, w których trafiają się coraz częściej podróbki lub – co gorsza – z internetu.
 • W miejscach wkłucia mogą pojawić się czerwone punkciki wielkości główki od szpilki. Do 24 godzin wszystko zniknie.
 • Może wystąpić obrzęk, zwłaszcza w okolicach ust, oczu.
 • Wyeliminuj na parę dni ze swojej diety słone posiłki a dokładniej zmniejsz używanie soli.
 • Może wystąpić asymetria twarzy obszarów z wypełnieniem. Spokojnie odczekaj zalecony czas i zjaw siew gabinecie na konsultację po zabiegu, ale już po pełnym rozwinięciu efektów preparatu. Lekarz w razie czego skoryguje wszystko. Po to są konsultacje pozabiegowe.
 • Możesz po zabiegu stosować demaskowanie zasinień powstałych podczas zabiegu.

 

Objawy niepokojące po zabiegu wypełniaczem

Jeśli po zabiegu cokolwiek cię niepokoi, zamiast siedzieć i się zamartwiać lub szukać informacji w internecie, grupach, forach, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

 • Narastający ból
 • Zmiana zabarwienia skóry w miejscu podania preparatu
 • Zbielenie skóry
 • Zaburzenia widzenia (po zabiegach w okolicach oczu)
 • Narastający obrzęk
 • Ochłodzenie skóry w miejscu podania preparatu

Wszelkie niepokojące objawy powinny być natychmiast skonsultowane ze swoim lekarzem. Tu nie chodzi o straszenie kogokolwiek, ale o wasze zdrowie i urodę, którą chcecie utrzymać lub poprawić.

Przypominamy, że kosmetolog nie jest zawodem medycznym.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Wykorzystanie wizerunku pacjenta. Zdjęcia przed i po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Przerzucanie odpowiedzialności za ewentualne powikłania po zabiegu medycyny estetycznej na klientkę przez kosmetyczkę/kosmetologa

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zadbaj o usta po powiększaniu preparatami

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ