Portal Medycyna Estetyczna

Wypełniacz ust z tkanki tłuszczowej utrzymuje się najdłużej

powiekszanie ust tkanka tluszczowa
Czas czytania: 3 minuty
Symbolem pięknych ust w XXI wieku stały się usta Angeliny Jolie, duże, jędrne, pełne. Kobiety na całym świecie wręcz oszalały na punkcie dużych ust. Bardzo często na okładkach czasopism widzimy panie, które za punkt honoru postawiły sobie za cel powiększenia ust do rozmiarów XXL. Tylko nasuwa się pytanie, czy te wielkie usta są seksi a może wręcz odwrotnie?

Każde usta są piękne, oczywiście warto o nie dbać, ale natura lubi równowagę, więc nie tylko starzeje się nasza skóra, ale również nasze usta. Z wiekiem tracą jędrność, już nie są tak wydatne, tracą kształt i kolor. My kobiety mamy sposoby, by choć trochę poprawić nasze wargi, stosujemy pomadki, konturówki, błyszczyki, które szybko, lecz nie na długo maskują to, co mamy niedoskonałe.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Usta to atrybut kobiecości, ale należy pamiętać, że każda z nas ma inny kształt twarzy, inną mimikę twarzy i dlatego co innego pasuje mi a co innego innej kobiecie. Błąd, jaki popełnia większość kobiet to porównywanie się do innej pani, co w rezultacie może spowodować, że na naszych ulicach będą chodzić kobiety z takimi samymi ustami. Zresztą oglądając telewizję, widzimy gwiazdy, celebrytki, które zrobiły sobie krzywdę, powiększając usta do rozmiarów XXL i teraz promując się, robią krzywdę innym kobietom, które wpatrzone w swoje fanki zrobią to samo własnym ustom.

Medycyna estetyczna daję możliwości, jakich nie miały nasze babcie, na rynku medycznym są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, również można zmienić kształt ust za pomocą stałych implantów, ale chyba najprostszym sposobem jest wstrzyknięcie własnego tłuszczu.

 

Zalety zastosowania własnego tłuszczu

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest to, że nasz organizm doskonale toleruje własny tłuszcz, nie ma ryzyka wystąpienia powikłań, tłuszcz zawiera komórki macierzyste, czynniki wzrostu, tłuszcz doskonale wygładza zmarszczki wokół ust. Ostatnią zaletą jest koszt zabiegu, w końcu lekarz korzysta z naszego materiału, więc cena zabiegu jest dużo mniejsza niż zabieg z użyciem wypełniacza np. na bazie kwasu hialuronowego.

 

Jak przebiega wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej?

W pierwszej kolejności lekarz pobiera tkankę tłuszczową od pacjentki, na szczęście u kobiet tłuszczyku nie brakuję nawet u kobiet bardzo szczupłych. Najczęściej pobierana jest z okolic brzucha, bo tam właśnie jest najwięcej tkanki tłuszczowej, naturalnie przed pobraniem materiału lekarz znieczula pacjentkę poprzez podanie lidokainy. Tłuszcz jest zasysany przez specjalną kaniulę, następnie próbkę umieszcza się w separatorze, gdzie pod wpływem siły odśrodkowej następuje separacja tłuszczu.

Tłuszcz jest wzbogacony komórkami macierzystymi, dzięki którym tkanki odnawiają się pod ich wpływem, dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych, dzięki czemu skóra jest odmłodzona. Komórki macierzyste gwarantują również prawdopodobieństwo przyjęcia się przeszczepu.
Odseparowany tłuszcz jest gotowy do wstrzyknięcia, oczywiście zabieg podania tłuszczu w okolice ust przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem lekarz ustala z pacjentką, jaki mają mieć kształt usta i jaką wielkość. Zabieg trwa od 30 do 60 minut w zależności, ile materiału lekarz musi podać.

 

Jakie są wady zabiegu?

Niestety przez kilka dni usta mogą być obrzęknięte, czasem dochodzi do zasinienia w miejscach wprowadzania igły.

Efekt zabiegu powiększania ust własnym tłuszczem

Efekt jest zauważalny od razu po zabiegu, oczywiście należy wiedzieć, że nie jest to efekt ostateczny. Od razu po zabiegu usta mogą być opuchnięte, zaczerwienione daje to efekt dużych ust. Należy poczekać przynajmniej tydzień, by zobaczyć wstępny efekt zabiegu. Po dwóch trzech tygodniach efekt jest już taki jaki powinien być, usta są nawilżone, lekko wypukłe, kształt jest wyraźniejszy, wokół ust znikają drobne zmarszczki.
Pacjentka musi wiedzieć, że za jakiś czas zabieg będzie trzeba powtórzyć, ponieważ tak jak cały organizm się starzeje, dotyczy to również tkanki tłuszczowej, która również częściowo zanika. Dobrą wiadomością jest to, że modelowanie ust tkanką tłuszczową można połączyć z innymi zabiegami np. uzupełnianie objętości twarzy.

Na pewno można powiedzieć o tym zabiegu, że efekt jest naprawdę naturalny a szczególnie to, że zabieg jest bardzo bezpieczny.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Przeciwwskazania do peelingów chemicznych

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Wykorzystanie wizerunku pacjenta. Zdjęcia przed i po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kosmetolog nie jest zawodem medycznym wg Departamentu Kwalifikacji Medycznych i Nauki

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ