Portal Medycyna Estetyczna

Wszczęto postępowanie ws. wycofania z użycia żelu Los Deline – wcześniej Aquafilling do powiększania piersi

Prawo I medycyzna
Czas czytania: 2 minuty

Głośna sprawa ostatnich tygodni pacjentek poszkodowanych żelem do powiększania piersi Los Deline – wcześniej Aquafilling ma swój dalszy ciąg w urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych. Jak ustaliła reporterka Radia ZET Danka Woźnicka, urząd prowadzi postępowanie ws. wycofania z użycia żelu, który według urzędu „zagraża życiu i bezpieczeństwu pacjentów” – informuje Radio ZET.

 

Partner Kancelarii JSS Jachowicz Sieniewicz Sosnowska Adwokacka Spółka Partnerska adwokat Mateusz Sieniewicz w Radiu Zet poinformował na temat postępowań związanych z zabiegami preparatem Aquafilling. Dowiadujemy się, że  prowadzone jest w sprawie postępowanie o podjętych przez Kancelarię krokach prawnych oraz sytuacji zdrowotnej i powikłaniach, jakich doświadczyły pacjentki na skutek działań lekarzy, którzy używali tych substancji w prowadzonej przez siebie działalności.

 


Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i produktów Biobójczych 

Preparat Los Deline stosowany jest w medycynie estetycznej głównie w celu powiększania piersi lub korekcji kształtu piersi. Zabiegi te nie są stosowane w celu ratowania życia lub zdrowia, a w świetle otrzymanych zgłoszeń incydentów medycznych dotyczących powikłań po zastosowaniu preparatu Los Deline, Prezes Urzędu stwierdził, że stosowanie tego preparatu zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu pacjentów, i rozpoczął w lutym tego roku działania wyjaśniające, po których w czerwcu podjął decyzję o wszczęciu postępowania w przedmiotowej sprawie.


W dalszej części informacji dowiadujemy się, że śledztwo ws. powikłań po stosowaniu żelu prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Preparat pod nazwą Aquafilling, a od 2017 roku Los Deline był szeroko stosowany i reklamowany w pismach kobiecych i telewizji jako bezpieczny, naturalny i innowacyjny preparat modelujący.
Niestety okazuje się jednak, że wiele pacjentek ma poważne powikłania, pojawiające się nie tylko zaraz po zabiegu, ale po wielu miesiącach lub latach. Powikłania to m.in. niegojące się miesiącami rany, z których wycieka żel, bardzo bolesne guzy, martwica tkanek oraz przypadki amputacji piersi.
Adwokat Mateusz Sieniewicz podkreśla, że lekarka z Poznania, z wykształcenia stomatolog, która przeprowadziła zabiegi żelem Aquafilling, miała nie informować pacjentek o ewentualnych powikłaniach.

Prosimy o zapoznanie się ze źródłami informacji pod adresami:
ŹRÓDŁA INFORMACJI:
1. Kancelaria JSS Jachowicz Sieniewicz Sosnowska Adwokacka Spółka Partnerska 
2. Radio Zet
3. TVP Info
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

 

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz zrobić przed wielkim wyjściem

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

HGH tajemniczy hormon ludzkiego wzrostu w świecie medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Leczenie powikłań droższe niż zabiegi medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ