Portal Medycyna Estetyczna

Wszczepienie sztucznego jądra cz.II Przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja

Wszczepienie sztucznego jadra
Czas czytania: 2 minuty

Wszczepienie sztucznego jądra jest zazwyczaj bardzo przemyślaną decyzją dla mężczyzny. Rak jądra, wrodzone asymetrie lub inne przyczyny mogą być powodem usunięcia jądra. Jeśli nie dzieje się to z przyczyn zdrowotnych, zabieg wykonuję się płacąc z własnej kieszeni. Wszczepienie jądra często odbywa się przy zabiegach głównych np. wycięcie raka jądra. Rekonstrukcja tylko na życzenie pacjenta.

Wszczepienie jądra należy do zabiegów korekcyjnych narządów płciowych. Pacjenci poddawani zabiegowi po utracie jądra w wypadkach losowych lub chorobowych. Nie każdy pacjent jest gotowy żyć bez naturalnego wyglądu worka mosznowego, poddając się zabiegowi rekonstrukcji lub korekcie zwiększa swoje lepsze samopoczucie.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

W poprzednim artykule Wszczepienie sztucznego jądra cz. I opisano zabieg i przyczyny, które prowadzą do decyzji wykonania wszczepienia sztucznego jądra.
Celem zabiegu jest wszczepienie sztucznego jądra po wypadku, chorobach lub wymiana starego implantu na nowy.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu to przede wszystkim badania laboratoryjne, które zawierają podstawowe badania określone przez specjalistę podczas konsultacji. Należą do nich

– badanie czasu krwawienia
– badanie czasu krzepnięcia krwi
– morfologia
– ekg ( przy znieczuleniu ogólnym pacjenta )

Oczywiście wszystkie zlecone badania muszą mieć prawidłowe wartości by można było pacjenta znieczulić i przeprowadzić zabieg.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu a jego rodzaj dobierany jest indywidualnie do pacjenta. Zazwyczaj znieczulenie zewnątrzoponowe lub krótkotrwałe ogólne. Operacja trwa zaledwie 20 – 40 minut, więc nie jest potrzebne obciążanie organizmu środkami znieczulającymi.
Wszczepienie sztucznego jądra odbywa się ambulatoryjnie, ale w niektórych przypadkach pacjent zostaje w szpitalu ( jak w przypadku znieczulenia ogólnego )

Implant dobierany jest do budowy anatomicznej pacjenta co daje mu w efekcie pełną satysfakcje z przeprowadzonego zabiegu.
Miejsce cięcia zaczyna się u podstawy worka mosznowego, wypreparowanie tzw. kieszeni na implant oraz możliwe jest podszycie moszny.
Pacjent po zabiegu do 48 h może odczuwać ból, który jest niwelowany środkami farmakologicznymi oraz dyskomfort w obrębie rany. Do 7 dni zalecany jest opatrunek a po około 10 dniach zdejmowane są szwy.

Naturalnym pytaniem większości pacjentów jest, kiedy można zaprzestać abstynencji płciowej ?

Kiedy ustępuje obrzęk oraz bolesność a dzieje się to po około 3 tygodniach od zabiegu i okres ten nazywamy rekonwalescencją. Po tym czasie pacjent wraca do formy sprzed zabiegu. Wcześniej zalecane jest wstrzymania od prób nadwyrężania okolicy operowanej.
Następnym pytaniem ważnym jest czy oddawanie moczu będzie bolesne lub zakłócone ?

Okolice worka mosznowego są jakiś czas opuchnięte, obolałe, ale oddawanie moczu nie jest niczym zakłócone.

W kilka godzin po zabiegu pacjent musi bezwzględnie leżeć i jedynym utrudnieniem jest oddawanie moczu do….kaczki lub powstrzymanie do czasu pionizacji, ale tego nie zalecamy !

Pacjent dodatkowo ma zalecone dbanie o higienę w okolicach rany oraz utrzymywanie opatrunków w czystości. Proces gojenia się przebiega zazwyczaj bez powikłań.

Jakie powikłania mogą wystąpić ?

– przedłużający się proces gojenia rany z powodu przesunięcia implantu lub infekcji rany
– infekcje rany
– reakcja alergiczna na narkozę
– krwiak pod skórą
– blizny
– kontraktura kapsułkowa – utworzenie się wokół implantu tzw. kapsuły co prowadzi do reoperacji / operacji ponownej /

Operacja nie jest ciężkim zabiegiem, ale dla pacjenta sam fakt operowania takiej okolicy jego ciała jest bardzo stresującym faktem.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Plastyka pochwy i krocza. Przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Plastyka krocza i pochwy. Przygotowanie, zabieg oraz rekonwalescencja

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Plastyka pochwy. Przygotowanie, zabieg i rekonwalescencja

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ