Portal Medycyna Estetyczna

Wszczepienie sztucznego jądra cz. I

Wszczepienie sztucznego jadra 2
Czas czytania: 2 minuty

Wszczepienie sztucznego jądra jest zazwyczaj bardzo przemyślaną decyzją dla mężczyzny. Rak jądra, wrodzone asymetrie lub inne przyczyny mogą być powodem usunięcia jądra. Jeśli nie dzieje się to z przyczyn zdrowotnych, zabieg wykonuję się płacąc z własnej kieszeni. Wszczepienie jądra często odbywa się przy zabiegach głównych np. wycięcie raka jądra. Rekonstrukcja tylko na życzenie pacjenta.

Medycyna zaskakuje nas cały czas, ale nie zawsze wiemy, jak i kiedy korzystać z jej dobrodziejstw. Mężczyźni należą do grupy pacjentów czasem bardziej wymagających nie tylko ze względu na płeć, ale i na przełamanie pewnych barier psychicznych. Od zarania dziejów to silna płeć nieprzyznająca się do słabości a tym bardziej niechcąca przyznać się do tego, że potrzebują czasem pomocy, chociażby w formie małych korekt swojego ciała.

Nie jesteśmy tutaj by oceniać, jacy powinniśmy być. Portal ma pomóc w dotarciu do informacji, które pomogą nam czuć się lepiej we własnym ciele bez względu czy jesteś Kobietą, czy Mężczyzną.

Zabieg wszczepienia jądra

Zabieg wszczepienia sztucznego jądra jest wspaniałym wyjściem dla pacjentów, którzy przez wypadek lub przez stany chorobowe utracili jadro, lub dla samej rekonstrukcji worka mosznowego po usunięciu jądra. Powodów może być wiele, ale ogólnie są one najczęściej pourazowe, jako korekta asymetrii wrodzonej, korekta wad genetycznych jader lub wymiana implantu jądra.

Do zabiegu używane są implanty wypełnione solą fizjologiczną co pomaga w osiągnięciu jak najbardziej naturalnego kształtu worka mosznowego. Firmy produkujące takie implanty zapewniają pacjentom najwyższej jakości produkty, które są prawie jak naturalne. Posiadają tę samą wagę, wielkość oraz miękkość. Specjalista w doborze implantu pacjentowi ma wybór z kilku wielkości – bardzo malutkie tzw. XS; – małe tzw. S; – średnie tzw. M; – duże tzw. L.

Wszczep jest wykonany z odpowiednio wymodelowanej powłoki elastomerowej o średniej grubości niecałych 9 mm (tworzącej swoistego rodzaju kopertkę wypełnioną roztworem soli fizjologicznej), która nie jest widoczna podczas prześwietlania ciała pacjenta.

Kształt protezy jądra

Kształt protezy przypomina elipsę, której jeden koniec przymocowuje się do tkanki moszny, natomiast drugi koniec jest zbudowany z samo zasklepiającego się elastomeru silikonowego. Sól fizjologiczna jest wstrzykiwana przez powłokę tej końcówki przed operacją. Po umocowaniu i odpowiednim wypozycjonowaniu implantu lekarz może jeszcze go dopełnić w celu osiągnięcia lepszego, naturalnego efektu – całkowicie kompatybilnego z budową anatomiczną ciała pacjenta.

Istnieją jeszcze implanty wypełnione żelem silikonowym, ale są droższe co automatycznie podnosi cenę zabieg. Wielkim plusem jest naturalna i przyjemna w dotyku konsystencja. Ich powierzchnia jest gładka i posiadają dodatkową warstwę ochronną.

Trzeci rodzaj implantów to wypełnione wysoko polimeryzowanym silikonem są wzmocnione u nasady, co pozwala na solidne zamocowanie implantu poprzez umieszczenie na nim szwu. Protezy tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, co umożliwia dopasowanie ich do potrzeb każdego pacjenta. Tego rodzaju implanty są twardsze od tych wypełnionych żelem silikonowym. Charakteryzuje je również dodatkowa bariera ochronna i gładka powierzchnia.

Wszystkie rodzaje implantów pokryte są powłoką z elastomeru silikonowego.
Implantacja protez jąder jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Operacja nie wymaga hospitalizacji pacjenta, jednak w szczególnych przypadkach pacjent może pozostać na noc w szpitalu.

W zależności od budowy anatomicznej ciała mężczyzny lekarz zaproponuje najodpowiedniejszą technikę operacji (m in. ustala on rodzaj znieczulenia). Polega on na wykonaniu cięcia w podstawie worka mosznowego i ukształtowaniu miejsca w postaci loży na implanty. Jeśli protezy implantowane nie są wystarczająco duże, to przed zszyciem moszny lekarz może je jeszcze dopełnić.

Dzięki temu efekt zabiegu może być pełniejszy.
To podstawowe informacje, które dostarcza specjalista potencjalnemu pacjentowi na konsultacji.
W następnym artykule wyjaśnimy jak się przygotować do zabiegu, jakie badania zrobić i wszystkie zagadnienia, które są ważną informacja, zanim podejmiesz decyzje.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Plastyka pochwy i krocza. Przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Plastyka szyjki macicy

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zmniejszenie warg sromowych

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ