Portal Medycyna Estetyczna

Wspomnienie Bogusławy Witer, prekursorki medycyny estetycznej przez dr Monikę Nunberg-Sawicką

Boguslawa Winter
Czas czytania: 2 minuty

 

Szczęściem jest, jeśli na swej drodze życia spotykamy wspaniałych ludzi, którzy mogą być dla nas nauczycielami, drogowskazami, podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją.

Miałam to szczęście wiele lat temu, gdy w mojej głowie zaczęła kiełkować myśl o dermatologii estetycznej. Postanowiłam zacząć naukę od peelingów. I tak w 1998 trafiłam na szkolenie prowadzone przez niezwykłą, pełną wiedzy i pasji drobną kobietę o wielkim sercu.

Bogusława Bogda Witer studiowała kosmetologię we Francji. Tam też narodziła się jej miłość do tego, czemu poświęciła resztę swojego życia. Należała do grona prekursorów medycyny estetycznej. W 1994 r. założyła firmę Derm Service Pologne, która kształciła lekarzy w zakresie leczenia i dbania o skórę.

Dystrybuowane przez nią peelingi NeoStraty, jedne z pierwszych na polskim rynku stały się doskonałym narzędziem w rękach dermatologów. Znakomici lekarze, tacy jak dr Joanna Buchowicz, dr Grażyna Jóźwiak, dr Eugeniusz Mielechow, dr Tomasz Pniewski, dr Tadeusz Witwicki, dr Janusz Zdzitowiecki i wielu innych na organizowanych przez Nią szkoleniach uczyli jak stosować pierwsze dostępne w Polsce preparaty kolagenu Zyderm i Zyplast, czy kwasu hialuronowego.

Bogda zawsze miała niezwykłe wyczucie jakości i perfekcji. Z radością dzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją. Ostatnie lata swej pracy poświęciła propagowaniu zdrowia skóry, dzięki stosowaniu odpowiedniej, potwierdzonej naukowo pielęgnacji zabiegowej i domowej. Współpracując z duńską marką Beaute Pacifique, edukowała kobiety i mężczyzn, dając również narzędzie w postaci doskonałych preparatów pielęgnacyjnych, których działanie potwierdzano w badaniach USG skóry użytkowników.

Była kobietą niezwykle aktywną, pełną pomysłów i sił twórczych. Będąc w zarządach wielu fundacji (Akademia Zdrowia i Urody, Zdrowia i Kultury, Euroeconomicus, Europa Jest Wśród Nas) zajmowała się m.in. losem kobiet, dzieci, osób niepełnosprawnych, wykluczonych, promocją zdrowia i profilaktyki onkologicznej, edukacji i przedsiębiorczości.

Za działalność na rzecz propagowania integracji europejskiej została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Mając otwarte serce, wspomagała zawsze zwierzęta w potrzebie. To była jej druga pasja. W styczniu obchodziła 64 urodziny. Bogusława Witer zmarła 9 lutego 2021 r.

Wspominała dr Monika Nunberg-Sawicka


dr Monika SawickaDyplomowany lekarz medycyny estetycznej absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, w 2005r ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy PTL, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Jeden z założycieli oraz współtwórca programu naukowego Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie, certyfikowany wykładowca i szkoleniowiec w SLDE. 

 

Źródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

 

Redakcja składa kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Pani Bogusławy Witer.

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Przerzucanie odpowiedzialności za ewentualne powikłania po zabiegu medycyny estetycznej na klientkę przez kosmetyczkę/kosmetologa

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kwas hialuronowy w preparatach odmładzających twarz

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ