Portal Medycyna Estetyczna

Wspomnienie Bogusławy Witer, prekursorki medycyny estetycznej przez dr Monikę Nunberg-Sawicką

Boguslawa Winter
Czas czytania: 2 minuty

 

Szczęściem jest, jeśli na swej drodze życia spotykamy wspaniałych ludzi, którzy mogą być dla nas nauczycielami, drogowskazami, podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją.

Miałam to szczęście wiele lat temu, gdy w mojej głowie zaczęła kiełkować myśl o dermatologii estetycznej. Postanowiłam zacząć naukę od peelingów. I tak w 1998 trafiłam na szkolenie prowadzone przez niezwykłą, pełną wiedzy i pasji drobną kobietę o wielkim sercu.

Bogusława Bogda Witer studiowała kosmetologię we Francji. Tam też narodziła się jej miłość do tego, czemu poświęciła resztę swojego życia. Należała do grona prekursorów medycyny estetycznej. W 1994 r. założyła firmę Derm Service Pologne, która kształciła lekarzy w zakresie leczenia i dbania o skórę.

Dystrybuowane przez nią peelingi NeoStraty, jedne z pierwszych na polskim rynku stały się doskonałym narzędziem w rękach dermatologów. Znakomici lekarze, tacy jak dr Joanna Buchowicz, dr Grażyna Jóźwiak, dr Eugeniusz Mielechow, dr Tomasz Pniewski, dr Tadeusz Witwicki, dr Janusz Zdzitowiecki i wielu innych na organizowanych przez Nią szkoleniach uczyli jak stosować pierwsze dostępne w Polsce preparaty kolagenu Zyderm i Zyplast, czy kwasu hialuronowego.

Bogda zawsze miała niezwykłe wyczucie jakości i perfekcji. Z radością dzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją. Ostatnie lata swej pracy poświęciła propagowaniu zdrowia skóry, dzięki stosowaniu odpowiedniej, potwierdzonej naukowo pielęgnacji zabiegowej i domowej. Współpracując z duńską marką Beaute Pacifique, edukowała kobiety i mężczyzn, dając również narzędzie w postaci doskonałych preparatów pielęgnacyjnych, których działanie potwierdzano w badaniach USG skóry użytkowników.

Była kobietą niezwykle aktywną, pełną pomysłów i sił twórczych. Będąc w zarządach wielu fundacji (Akademia Zdrowia i Urody, Zdrowia i Kultury, Euroeconomicus, Europa Jest Wśród Nas) zajmowała się m.in. losem kobiet, dzieci, osób niepełnosprawnych, wykluczonych, promocją zdrowia i profilaktyki onkologicznej, edukacji i przedsiębiorczości.

Za działalność na rzecz propagowania integracji europejskiej została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Mając otwarte serce, wspomagała zawsze zwierzęta w potrzebie. To była jej druga pasja. W styczniu obchodziła 64 urodziny. Bogusława Witer zmarła 9 lutego 2021 r.

Wspominała dr Monika Nunberg-Sawicka


dr Monika SawickaDyplomowany lekarz medycyny estetycznej absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, w 2005r ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy PTL, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Jeden z założycieli oraz współtwórca programu naukowego Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie, certyfikowany wykładowca i szkoleniowiec w SLDE. 

 

Źródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

 

Redakcja składa kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Pani Bogusławy Witer.

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Solaria kolagenowe – kolagenowa terapia świetlna

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kwas hialuronowy w preparatach odmładzających twarz

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ