Portal Medycyna Estetyczna

Toksyna botulinowa (botoks) pomaga zapobiegać łysieniu

Toksyna botulinowa lysienie
Czas czytania: 2 minuty

 

Botoks niweluje zmarszczki, pomaga w leczeniu bóli migrenowych, leczy nadmierną potliwość, w stomatologii leczy bruksizm i zdawałoby się, że to wszystko… W Stanach Zjednoczonych przypadkowo lekarz medycyny estetycznej odkrył wspaniałe możliwości botoks w przypadku-łysienia.

 

Tym lekarzem jest dr Simon Ourian z Kalifornii, jego mama, która cierpiała na silne bóle migrenowe po chemioterapii, otrzymywała zastrzyki z botoksu i po pewnym czasie nie tylko zniknął ból, ale również pojawiły się włosy, które rosły szybciej niż do tej pory. Dr Ourin zdecydował się na podanie botoks z koktajlem witaminowym, który dodatkowo odżywiał cebulki włosów. Na ochotnika zgłaszało się do niego coraz więcej osób i jak do tej pory nie było osoby, u której by doszło do jakichkolwiek powikłań.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Czy ten zabieg ma potwierdzenie naukowe?

Jak do tej pory zabieg z botoksem nie doczekał się większego uznania w świecie lekarzy. Terapia jest w fazie testów, choć jak wiadomo nie było żadnych powikłań u ochotników. Do Beverly Hills zjeżdżają ochotnicy, którzy marzą o pięknej czuprynie. Dr Ourian ma nadzieję, że już nie długo na całym świecie jego metoda walki z łysieniem będzie ogólnie dostępna.

Czy ten zabieg ma wady?

Ma, jedną niestety ta metoda nie działa na osoby, u których cebulki włosów zostały uszkodzone na stałe lub u osób, u których włosy wypadają z przyczyn genetycznych.

 

Jak działa ten zabieg?

Botox ma zadanie zwiększenia przepływu krwi w skórze głowy, przez co do komórek dociera więcej substancji odżywczych. Co powoduję, że mieszki włosowe są napędzane do wzrostu włosów. Zabieg powinien być przeprowadzany 2-3 razy w roku.
Jak do tej pory botoks poradził sobie z potem, zmarszczkami, bruksizmem i bólami migrenowymi, my mamy nadzieję, że w Polsce ta metoda pojawi się szybko i będzie alternatywą dla innych bardziej kosztownych i bolesnych zabiegów z zakresu leczenia łysienia.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Mezoterapia bezigłowa

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ