Portal Medycyna Estetyczna

Sucha skóra początkiem problemów z cerą

523eab54160356669a15c0211c3119985451ce55
Czas czytania: 2 minuty

 

Sucha skóra spotykana jest w każdym wieku u człowieka, ale nie zawsze jest ona spowodowana chwilowym problemem, niekiedy jest wynikiem długotrwałych problemów ze zdrowiem. Dermatolog jest specjalistą, który potrafi zdiagnozować przyczynę problemu z suchą skórą i pomóc ją wyleczyć. Kiedy zauważysz u siebie nasilony problem, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty, by jak najszybciej określić diagnozę.

 

Sucha skóra w dermatologii jest określana jako początek problemów z cerą. Jeśli masz tendencję do przesuszania skóry, musisz zadbać o jej ciągłe nawilżanie nie tylko przez stosowanie odpowiednich kremów, balsamów i olejków, ale również zwracać uwagę, jakie czynniki wpływają na jej pogarszający się stan i je wyeliminować bądź zminimalizować.

 

Jak rozpoznać suchą skórę ?

sucha skóra
sucha skóra

Początek negatywnych zmian to zaczerwienienie, szorstkość co spowodowane jest utrata wilgotności, co w dalszym etapie daje łuszczenie się skóry. Powodem jest nieprawidłowa produkcja tłuszczu, który działa głównie ochronnie oraz utrzymuje wilgotność skóry.
Następny etap to świąd, rozwarstwianie skóry, która narażona jest podrażnienia, uszkodzenia nawet przez lekkie zadrapanie może powstać rana z przecięta powierzchnią skóry.
Dalsze wysuszanie tylko potęguje objawy suchości, powstają w miejscach uszkodzenia krwawienia, a to prosta droga do zakażenia bakteryjnego.

 

Jakie są przyczyny powstawania suchej skóry ?

Sami doprowadzamy codziennymi czynnościami pielęgnacyjnymi lub rekreacyjnymi do nadmiernego łuszczenia i wysuszenia skóry.

 

1. Zbyt ciepłe kąpiele — zbyt duża temperatura wody
2. Chlorowana woda (korzystanie z basenów)
3. Opalanie — nadmierna temperatura, słońce
4. Wiek ma wielki wpływ na zawartość wilgoci w skórze, z wiekiem niestety tracimy ja szybciej.
5. Klimatyzacja w pomieszczeniach, w których pracujemy lub przebywamy większość dnia.
6. Niektóre kosmetyki oraz środki chemiczne z zawartością rozpuszczalników organicznych, spirytusu salicylowego, detergenty źle wpływają na skórę.
7. Schorzenia skóry

Leczenie suchej skóry rozpoczyna się od ustalenia przyczyny, a następnie ustalenia metody leczenia i prawidłowej pielęgnacji.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wypadające włosy, kiedy wizyta u dermatologa?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Rozstępy-Striae. Rozpoznanie przyczyn, rodzaje leczenia oraz zalecane zabiegi

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ