Portal Medycyna Estetyczna

Skuteczne zabiegi likwidujące rozszerzone naczynka czyli teleangiektazje tzw. pajączki

9276a97602e562d92463b73717aa5e0176724227
Czas czytania: 2 minuty

Pajączki na skórze są efektem kruchości naczyń krwionośnych, które nie wytrzymują ciśnienia krwi. Rozszerzone naczynka pękające dają nieładny efekt na skórze w postaci rumienia a przy dokładnym przyjrzeniu się teleangiektazje czyli popularnie zwane pajączkami, które z czasem pozostają na zawsze

Twarz usiana pajączkami to problem nie tylko kobiet, które potrafią zamaskować ładnie makijażem ten defekt skóry. Trafiając do dermatologa, mamy nadzieję na szybkie usunięcie problemu. Przede wszystkim poznając przyczynę oraz predyspozycje do powstawania rozszerzonych naczynek możemy ustalić jakie leczenie w danym przypadku będzie najskuteczniejsze.
Ciśnienie krwi napierające na kruche naczynka krwionośne powoduje z czasem brzydki zewnętrzny obraz naszej skóry w tak newralgicznych miejscach, jak policzki, nos, broda.

Proces powstawania pajączków

rozszerzone naczynka
rozszerzone naczynka

Proces powstawania pajączków rozpoczyna się od pękania delikatnych ścianek naczyń włosowatych. Pojawia się zaczerwienienie, czemu sprzyja najczęściej picie alkoholu, mocnej kawy, herbaty, ostrych lub gorących potraw.
Bardzo często zwłaszcza w sezonie zimowym pojawia się nagły rumień przy zmianie otoczenia z ciepłego na zimne lub odwrotnie. Niekiedy przy zmianach naszego nastroju obserwujemy ten objaw, nagłe zdenerwowanie wywołuje oblanie się tzw. rumieńcem.
Rozszerzone naczynka to proces rozłożony w czasie, po dłuższym okresie objawy zewnętrzne utrwalają się, dając trwałe zaczerwienienie z widocznymi pajączkami, a u niektórych osób z wiekiem stają się one prawie sine.
Dermatologia sugeruje, że tak trwałe efekty, jak rumień i pajączki mogą być przyczyną trądziku różowatego.
Nie ma znaczenie płeć pacjenta, rozszerzone naczynka występują u kobiet i u mężczyzn, ale pacjentki umiejące kamuflować kosmetykami pajączki mają oczywiście na pierwszy rzut oka cerę bez skazy. Po demakijażu uwidaczniają się ponownie objawy.
Jakość i rodzaj skóry ma wielki wpływ na możliwość występowanie teleangiektazji (pajączków). Cera delikatna, wrażliwa, cienka jest zazwyczaj płytkounaczyniona i każde pękniecie naczynka, jest natychmiast widoczne.

Co sprzyja występowaniu rozszerzonych naczynek ?

– gorące kąpiele
– sauna
– solarium
– zbyt duży wysiłek fizyczny
– alkohol
– kosmetyki podrażniające skórę twarzy
– bardzo pikantne potrawy
– stresujące życie
– stosowanie niektórych leków
– niektóre zabiegi pielęgnacyjne (np. depilowanie nóg gorącym woskiem)

Powyższe czynniki są przeciwwskazaniem, jeśli pacjent ma tendencję do powstawania rozszerzonych naczynek. Medycyna niesie nowoczesne zabiegi lecznicze, które pomagają w likwidowaniu objawów rozszerzonych naczynek.

Polecane zabiegi

1. Sonoforeza – leczenie ultradźwiękami
2. Kriochirurgia – miejscowe niszczenie tkanek przez zamrażanie
3. Laseroterapia – usuwanie zmian laserem
4. Jonoforeza – nieinwazyjny zabieg wykorzystujący prąd stały stabilny lub pulsacyjny dla wprowadzenia w głąb skóry preparatów uszczelniających ścianki naczyń krwionośnych.
5. Elektrokoagulacja – zabieg ścięcia białek w tkankach przez ich termiczne uszkodzenie
6. Peelingi np. glikolowy dla wzmocnienia naczyń krwionośnych
Pacjenci z tendencją do pajączków powinni dodatkowo stosować preparaty zawierające witaminę K, C, A, E
Sprawdź stan swojej skóry i nie czekaj na utrwalenie brzydkich objawów rozszerzonych naczynek, skorzystaj z szerokiej gamy zabiegów medycyny.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Wygraj z łuszczycą odpowiednią dietą! Witold Szmanda o swojej skutecznej walce z chorobą. cz.II

Trener Witold Szmanda

Rozstępy-Striae. Rozpoznanie przyczyn, rodzaje leczenia oraz zalecane zabiegi

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Jak wygląda czerniak? Dlaczego „pomagasz” nowotworowi skóry w jego rozwoju ?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ