Portal Medycyna Estetyczna

Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit

celullit
Czas czytania: 3 minuty

Cellulit to najnudniejszy temat od wielu lat, ale i najczęściej podejmowany przez kobiety, które są na niego narażone, czyli prawie wszystkie… Pojawia się nie tylko na naszych udach czy pośladkach, ale ramionach, łydkach. Nie jest niebezpieczny, ale po prostu bardzo kłopotliwy. Każda kobieta w pierwszej kolejności po dużym biuście, ładnej pupie i pięknych włosach dojrzy u innej kobiety cellulit!

Nie będziemy męczyć tym, jak wygląda cellulit, bo każda kobieta dobrze zna ten widok.

Jednak warto przyjrzeć się przyczynom powstawania, bo zazwyczaj skupiamy się na objawie w postaci skórki pomarańczowej i tam prowadzimy walkę z cellulitem.

Prawdziwa przyczyna cellulitu

Prawdziwa przyczyna cellulitu nie jest do końca poznana, jednak znamy czynniki, które wpływają na jego pojawienie:

Genetyczne predyspozycje
Hormony-insulina zwiększa zawartość tłuszczu.
Płeć. Cellulit częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn.
Zmiana masy ciała. Wahania wagi w górę może uwydatnić cellulit, jednak spadek wagi często podkreśla i pogłębia jego obecność.
Styl życia. Dłuższe i systematyczne okresy siedzenia lub stania mogą nasilać powstawanie cellulitu.
Ciąża to okres zwiększonego stężenia insuliny, prolaktyny i płynów w organizmie co skutkuje pojawieniem się cellulitu.

Stopnie cellulitu to klasyfikacja jego

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Anna Jaskiewicz

Jak zbadać cellulit?

Cellulit został podzielony na trzy główne klasy na podstawie klinicznej ostrości.
Stopień I
gładka skóra bez wgłębienia na stojąco i podczas leżenia
widoczny podczas uciśnięcia skóry
Stopień II
widoczny na stojąco, ale znika w pozycji leżącej
Stopień III
widoczny w pozycji stojącej i na leżąco
jeszcze bardziej widoczny podczas ściskania skóry

Jakie stosuje się leczenie cellulitu?

Po pierwsze i jest to najważniejszy punkt, utrata wagi, ale nie za szybko, by nie doszyło do zwiotczenia i odwodnienia skóry.

Opcje leczenia cellulitu

1. Endermologia

Użycie urządzeń do masażu mechanicznego w dotkniętym obszarze daje efekty tylko po poddaniu się serii zabiegów z zachowaniem systematyczności. Mogą pomóc zmniejszyć dodatkowo rozmiar np. w części uda. Metoda kosztowna z niewielkimi dowodami na długotrwały efekt

2. Liposukcja

Procedura chirurgii plastycznej jest bardzo skuteczna do usuwania dużych obszarów tkanki tłuszczowej głęboko umieszczonego podskórnego tłuszczu. Tkanka tłuszczowa z cellulitem znajduje się blisko powierzchni skóry a w tych miejscach, każdy dobry specjalista chirurgii plastycznej wie, że liposukcja może być bardzo ryzykowna.

3. Mezoterapia

Istnieje kilka preparatów, które wstrzykiwane do tkanki podskórnej mają na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Zabiegi mezoterapii powinny być wykonywane tylko przez lekarzy, ponieważ istnieje ryzyko powikłań w pod postacią ropni i bliznowacenia. Nie zawsze efekt jest taki, jaki pacjentka sobie życzy i oczekiwała po reklamie salonu kosmetycznego, dlatego najlepszym wyjściem jest poddanie się zabiegowi w miejscu, gdzie procedury są łączone, a pacjentka pozostaje pod ścisłym nadzorem lekarza.
Dla wielu osób to TYLKO mezoterapia, ale do czasu kiedy powstają powikłania, które już osoba niebędąca lekarzem nie potrafi wyłapać i na czas pomóc.

4. Zabiegi z użyciem fal radiowych

Urządzeń na polskim i światowym rynku jest bardzo dużo, jedne są dopiero w trakcie badań a inne używane od lat ze wskazaniem m.in. na walkę z cellulitem.
Jedno trzeba powiedzieć, że długotrwała skuteczność ich jest nieznana. Istniejące urządzenia łączące w sobie podczerwień (700-2000 nm) i bipolarną częstotliwość radiową oraz ssanie z masażem mechanicznym walczą z cellulitem. Urządzenia bipolarne penetrują skórę > 3 mm w celu złogów tłuszczowych. Dodatkowo stosowane są urządzenia jednobiegunowe, które wykorzystują promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości.

5. Urządzenia ultrasonograficzne

Ich skuteczność nie jest do końca poznana.

6. Lipoliza laserowa

Ma na celu zniszczenie wyznaczonych obszarów tkanki tłuszczowej.

7. Leki stosowane miejscowo

Stosowane przez minimum 6 miesięcy dały rezultat zmniejszenia cellulitu, zwiększenia produkcji kolagenu oraz sprężystość włókien.

8. Kosmetyki

Najczęściej zawierają kofeinę i składniki inne składniki roślinne, niestety o nieznanej skuteczności. Niektóre składniki mogą powodować alergiczne zapalenia skóry.

9. Terapia karboksylową

W postaci dostarczenia do tkanki tłuszczowej zastrzyku dwutlenku węgla ma za zadanie rozpuszczenie tkanki.

10. Krioterapia

Pamiętajmy, że najlepszą opcją w walce z cellulitem jest połączenie zabiegów, ale pod okiem lekarza oraz radykalna zmiana stylu odżywiania i wprowadzenie, chociaż małej dawki sportu w życie.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Los Deline (Aquafilling) zawieszenie dystrybucji. Oświadczenie dystrybutora

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zabiegi dla mężczyzn w szerokiej ofercie medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Leczenie powikłań droższe niż zabiegi medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ