Portal Medycyna Estetyczna

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust

4c225730f68dd59c80ecabf67bafd12f114dd750 1
Czas czytania: 2 minuty

Powiększenie ust jest już powszechnym zabiegiem. Panie szukają okazji, by trafić na promocje, która nie zawsze wychodzi im na zdrowie. Sprawdzając ceny, prosimy zweryfikować specjalistę i jego certyfikaty. Następnie należy zapytać o przygotowanie do zabiegu, by nie być rozczarowaną, kiedy lekarz nas odeśle do domu np. z powodu opryszczki.

powiekszanie ust
powiekszanie ust

Zdecydowałaś się już na zabieg. Wiesz konkretnie, co będziesz miała robione. Medycyna estetyczna proponuje pełną gamę zabiegów na usta. Co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe preparaty… ale musisz się tak przygotować, jak do każdego zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Jeśli masz infekcje a w szczególności, gdy cierpisz na opryszczkę, należy odpuścić sobie zabieg powiększania lub zmiany konturu ust, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś w trakcie okresu, także należy odłożyć tę wizytę na inny termin, powinnaś natomiast łykać spore dawki witaminy C lub preparaty, które pozwolą uszczelnić i wzmocnić naczynka krwionośne.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Na początku zabiegu zostanie podane znieczulenie dentystyczne, które wywołuje nieprzyjemne uczucie mrowienia, a następnie drętwienia.
Po ok. 10 min pacjent przestaje cokolwiek czuć. Następnie lekarz wstrzykuje w kilku punktach wargi wcześniej wybrany preparat. Specjalista dozuje preparat w określonych ilościach i ostrzykuje górną i dolną wargę. By usta zachowały naturalne kształty, należy dobrze dobrać proporcje, w jakich preparat zostanie wstrzyknięty. Są one różne i zależą wyjściowego kształtu ust, czasami jest to np. 1/3 na górną wargę a 2/3 na dolną, a czasami 1/2 i 1/2. Kiedy wargi są już ostrzyknięte, przychodzi czas na rozmasowywanie i kształtowanie rozmieszczenie preparatu palcami, by osiągnąć wymarzony efekt.

Czas ostrzykiwania to około 7 min a cały zabieg trwa około 25 min, więc nie jest to zbyt długo jak na zabieg tego typu.

Wszystkie te procedury są podobne dla preparatów wchłanialnych lub niewchłanialnych, jednak mogą się nieznacznie różnić i należy je ustalić indywidualnie z własnym lekarzem.

Polecamy do przeczytania również
Znieczulenie ogólne. Czy mam się obawiać narkozy?
Sedacja. Spokojny sen podczas zabiegu
Rodzaje znieczuleń

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz zrobić przed wielkim wyjściem

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Nici w medycynie estetycznej. Rozmowa z dr Aleksandrą Samborską cz. 2

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ