Portal Medycyna Estetyczna

Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej z notą przedsądową od dystrybutora Aquafillingu. Gazeta Wyborcza opublikowała kolejny reportaż

aquafilling los deline
Czas czytania: 2 minuty
Kobiety po Aquafillingu, walczące dziś o zdrowie i życie, starały się zainteresować różne media sprawą. Weronika: – Telewizja TVN zebrała od nas wypowiedzi, okazałyśmy dokumenty i badania. Kontakt jednak urwał się.
One i ich bliscy nieoficjalnie dowiedzieli się, że temat nie będzie realizowany. Stacja ma swoje gwiazdy. Jest nią między innymi dr. Rogala, dystrybutor preparatu Aquafilling (obecnie Los Deline) na Polskę – informuje nas Aleksandra Szyłło w swoim reportażu w Gazecie Wyborczej.

 

Dr Maciej Kuczyński o powikłaniu po preparacie Aquafilling

Czytamy, że jako jeden z nielicznych pod swoim nazwiskiem godzi się mówić dr Maciej Kuczyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, założyciel i kierownik prywatnego Ośrodka Chirurgii Plastycznej w Lublinie. Dowiadujemy się, że dr Kuczyński pokazał redaktor filmy z pacjentami mającymi powikłania po preparacie Aquafilling, m.in. pacjenta, który miał podany preparat w klatkę piersiową. Tkanka jak ugotowana — mówi dr Kuczyński — zmartwiczała i zwłókniała. Kolejne nagranie dotyczy odsysania preparatu, którego nie da się do końca wyczyścić.

Jak czytamy dalej wypowiedź dr. Macieja Kuczyńskiego: – Póki co jako Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej dostaliśmy notę przed sądową od dystrybutora Aquafilling w Polsce z żądaniem, aby sprostować ostrzeżenie na naszej stronie. Nie planujemy zmieniać stanowiska w tej sprawie. Wprawdzie sprzedaży Aquafilling zaprzestano (w marcu 2017 wygasł certyfikat), ale jest Los Deline. To samo pod inną nazwą – przyznaje to sam dystrybutor. Rozprowadzany tymi samymi kanałami i stosowany przez tych samych lekarzy.

 

Medycyna estetyczna tylko u lekarza

W tym samy artykule natrafiamy na ciekawą wypowiedź dr Krzysztofa Wachala, chirurga naczyniowego zajmujący się też medycyną estetyczną, który naświetlił problem w tej dziedzinie medycyny. 

Dr Wachal: – Zabiegi polegające na ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym, jak powiększenie ust czy wygładzanie zmarszczek, może robić wyłącznie lekarz, najlepiej odpowiednio przeszkolony, który ma ukończone studia podyplomowe w zakresie medycyny estetycznej. Niestety, u nas dość powszechnie wykonują je też kosmetyczki. Niedawno koledzy lekarze widzieli taką ofertę w salonie fryzjerskim. Ponieważ te zabiegi wykonywane są nielegalnie, z natury są całkowicie poza kontrol

 

Lekarze zaopatrują kosmetyczki w preparaty

Dr Wachal nawiązał również do problemu sprzedaży preparatów przez lekarzy kosmetyczkom.

Zdaniem dr. Wachala duże ilości kwasu hialuronowego poza oficjalnym obrotem idą też do nas z Korei Południowej, która jest potentatem na rynku. Drugim produktem, którzy świetnie sprzedaje się na czarno, jest botoks. Dr Wachal: – Kwas hialuronowy może kupić każdy, botoks teoretycznie sprzedawany jest tylko lekarzom. Ale znowu: są lekarze, którzy odsprzedają go kosmetologom czy kosmetyczkom. Jeśli lekarz odsprzeda tysiąc jednostek botoksu, każdą o 100 zł drożej, niż kupił, ma 100 tys. czystego zysku. A przecież jeśli kupuje hurtowo, ma różne promocje i programy lojalnościowe.

 

Powyżej cytujemy Gazetę Wyborczą (pisownia oryginalna)

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu w Gazecie Wborczej, zachowaliśmy jedynie fragmenty, by Państwo zainteresować ciekawym reportażem, który powstał dzięki wypowiedziom najlepszych specjalistów w Polsce.

 


Prosimy o zapoznanie się ze źródłami informacji pod adresami:
ŹRÓDŁA INFORMACJI:

Gazeta Wborcza

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24898514,co-sobie-wstrzykujemy-w-usta-piersi-posladki-i-penisy.html#sortBy:Time-Desc

Polecamy również wcześniejsze publikacje na ten temat:

Pierwszy reportaż Gazet Wyborcza Aleksandry Szyłło  Piersi powiększy ci dentysta 

Kancelaria JSS Jachowicz Sieniewicz Sosnowska Adwokacka Spółka Partnerska 
Radio Zet
TVP Info

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Wypełniacz ust z tkanki tłuszczowej utrzymuje się najdłużej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Przeciwwskazania do peelingów chemicznych

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kiedy powiększanie ust jest najlepszym pomysłem? Medycyna estetyczna i jej zabiegi na korekcję ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ