Portal Medycyna Estetyczna

Plastyka szyjki macicy

Plastyka szyjki macicy
Czas czytania: < 1 minuta

Mało wiemy, my kobiety na ten temat. Wiele z nas nie wie nawet, że istnieje możliwość zoperowania szyjki macicy.Najczęstszą przyczyną uszkodzenia jest sam poród, ale również złe gojenie ran zszytych uszkodzeń.

Większość kobiet nie przyznaje się swojemu lekarzowi lub nie zgłasza się w kolejnej ciąży, którą właśnie z powodu uszkodzeń szyjki może nie donosić. Częstym objawem lekceważonym jest zbyt nadmierna wydzielina śluzowa. Ten ostatni objaw jest wynikiem wywijania się na zewnątrz śluzówki kanału szyjki macicy.

Nieprzyjemnym objawem jest również nawracalne zapalenie pochwy.
Panie tłumaczą sobie w każdy możliwy sposób, ale nie korzystają z najprostszej drogi, jaką jest udanie się do ginekologa. Dobry specjalista natychmiast wyłapie zmiany w obrębie szyjki macicy i skieruje na operacje.
Sam zabieg ma na celu przywrócić prawidłowy wygląd oraz funkcjonalność narządu, jak i jego ujścia. Brzegi kanału szyjki macicy są wycinane i zakładane są szwy w taki sposób by odtworzyć prawidłową tarcze i kanał.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Anna Jaskiewicz

Kobiety chcące rodzić ponownie kierowane są po takim zabiegu na cesarskie cięcie o czym pacjentka zostaje poinformowana przed operację by miała świadomość ,że nie urodzi już drogą naturalną.
Zabieg ten zaliczamy do rekonstrukcyjnych.
Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Specjalista dobiera metodę znieczulenia do indywidualnych predyspozycji pacjentki. Operacja trwa od 30 do 60 min i po krótkiej obserwacji następuje wypis do domu.

Pamiętaj, by przed zabiegiem wykonać cytologie i z jej wynikiem zapoznać lekarza.

Proszę pomyśleć, czy nie warto częściej rozmawiać ze swoim lekarzem niż z koleżanką, która nie jest w stanie postawić nam diagnozy i ulżyć w nieprzyjemnych odczuciach. Często wstyd hamuje nas przed wizytą, ale czy stawiając na szali swoje zdrowie i dobre samopoczucie nie warto przełamać swoje obawy.

Źródło: chirurgia plastyczna gazetaplastyczna.pl Foto Bartek Wardziak
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Powiększanie punktu G-lepsze doznania erotyczne

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wszczepienie sztucznego jądra cz.II Przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Plastyka krocza i pochwy. Przygotowanie, zabieg oraz rekonwalescencja

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ