Portal Medycyna Estetyczna

Peelingi medyczne w leczeniu niedoskonałości skóry. Kto może je wykonywać?

Peelingi medyczne
Czas czytania: 3 minuty

Peelingi medyczne mają za zadanie uszkodzić skórę, ale pod ścisłą kontrolą specjalisty w celu złuszczenia naskórka lub skóry właściwej. W następstwie dochodzi do regeneracji skóry i poprawy jej wyglądu oraz stanu. Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu? Jak dzielimy peelingi medyczne? Jak się przygotować? Kiedy i jaki efekt?

Peelingi medyczne są przeprowadzane tylko przez specjalistów po szkoleniach i z certyfikatami. Jeśli pacjent decyduje się na zabieg u kogoś, kto nie posiada odpowiedniej wiedzy, prosimy mieć pretensje tylko do siebie i nawet nie próbować zwalać winny na osoby trzecie.
Jako pacjenci musimy mieć świadomość, tego, co chcemy zrobić i na dodatek za to zapłacić. Niestety coraz częściej nieuprawnione osoby mają dostęp do różnego rodzaju preparatów, które nie powinny trafić w ich ręce, a na domiar złego jeszcze biorą się za używanie ich na ludziach.

 

Peelingi medyczne
Peelingi medyczne

Mamy nadzieję, że pacjenci zrozumieją, że pytanie o certyfikat i wypytanie o pochodzenie środka nie jest niczym niestosownym. Tak samo jest ze świadomością co mamy wstrzykiwane lub zastosowane na naszym ciele przez specjalistę. Prosimy patrzeć na ręce, a nie tylko ufać. Preparat powinien być otwierany przy pacjencie.
Takie małe przerywniki, które kierujemy przede wszystkim do zdrowego rozsądku potencjalnych pacjentów wszystkich odłamów medycyny związanej z poprawianiem urody, zostanie, chodź kilku osobom w głowie i zastosują je w swoim obcowaniu ze specjalistami.
Peelingi medyczne stosowane są nie tylko w poprawieniu kondycji wyglądu skóry, ale i schodzeniach takich jak trądziku, łojotoku oraz zmianach, które schorzenia pozostawiają takich jak blizny potrądzikowe, rozszerzonych porach.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Co może nam dać peeling, stosując go do odmładzania skóry?

 • likwidują zaskórniaki
 • leczą blizny potrądzikowe
 • dodają blasku skórze
 • leczą rozstępy
 • odświeżają
 • wygładzają
 • regenerują skóre
 • zmniejszają zmarszczki
 • zmniejszają rozszerzone pory
 • rewitalizują skórę
 • pobudzają do naturalnych procesów odnowy
 • likwidują przebarwienia i plamy

 

Peelingi medyczne dzielimy ze względu na głębokość działania

1. Peelingi medyczne działające powierzchownie

Działają tylko na warstwy wierzchnie naskórka, czyli warstwę rogową oraz ziarnistą

2. Działające na warstwy średniogłębokie

Peelingi docierają do miejsca ponadnaskórkowego, tam, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą.
Tam dochodzi do pobudzenia fibroblastów-komórek skóry, czyli do produkcji naturalnego kolagenu a tym samym mamy efekt zwiększonego nawilżenia skóry.

3. Peelingi medyczne działające głęboko

Preparaty dochodzą do skóry właściwej, ale to już rodzaj peelingów medycznych, które są agresywne, a sama regeneracja po ich zastosowaniu trwa czasem około miesiąca. Polecamy korzystanie z usług specjalistów, którzy mają wielkie doświadczenie w ich stosowaniu. Najczęściej stosowany jest fenol lub laser.

Peelingi medyczne jak sama nazwa wskazuje, nie mogą być stosowane przez osoby niemające wiedzy medycznej. Nie jedna osoba zapyta się w tym momencie

DLACZEGO? Drodzy potencjalni pacjenci proszę sobie wyobrazić, że trafiacie na osobę niemającą wykształcenia medycznego i przeprowadzająca na waszej twarzy zabieg. Dla przypomnienia to twarz jest newralgiczną częścią naszego ciała. W razie jakichkolwiek problemów źle dobranego preparatu do skóry i jej stanu to pacjent ponosi konsekwencje czynności wykonanej. Pacjent musi wiedzieć, że lekarz w razie wystąpienia niepożądanych objawów potrafi przerwać zabiegi i co najważniejsze jak najszybciej zneutralizować działanie substancji w preparacie, jaki użył.
Jeśli kierujecie się tylko ceną i to dla was jest najważniejsze, nie czytajcie więcej portalowych informacji, bo nie są wam potrzebne. Cena oznacza również doświadczenie specjalisty.

CHCESZ DOBRZE WYGLĄDAĆ, NIE ZAGLĄDAJ TYLKO W CENNIK,
ALE PRZEDE WSZYSTKIM W UPRAWNIENIA DO WYKONANIA ZABIEGU!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu peelingu medycznego?

1. przeciwwskazania bezwzględne

– stany zapalne skóry
– opryszczka
– ciąża i karmienie piersią
– znamiona melanocytowe
– doustna terapia pochodnymi witaminy A – niestety wymagana jest półroczna przerwa!
– uszkodzona lub silnie podrażniona skóra

2. przeciwwskazania względne

– choroby skóry takie jak np. łuszczyca – dlatego zalecamy, by każdy pacjent niczego nie ukrywał i nawet według niego mało istotne sprawy ujawnił podczas konsultacji. Dobry specjalista wyłuska z nich to, co ważne jest dla bezpieczeństwa pacjenta.
– zabiegi chirurgiczne
– keloid czyli bliznowiec a inaczej gruba, przerośnięta blizna

Zapraszamy do następnej części poświęconej przygotowaniu do peelingów medycznych, opisu zabiegu oraz rekonwalescencji.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Lasery w kosmetologii i medycynie estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

AQUALYX Intralipoterapia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ