Portal Medycyna Estetyczna

Osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta najbezpieczniejszym preparatem w medycynie estetycznej

Osocze bogatoplytkowe
Czas czytania: 2 minuty

Chcemy być młodzi jak najdłużej, ale boimy się preparatów, których składniki mogą nas uczulać. Medycyna estetyczna znalazła sposób i to bardzo naturalny, bo zrobiony z naszej krwi-osocze bogatopłytkowe. Jak wygląda zabieg? Jak działa? Jakie są efekty po zabiegu? Czy istnieją przeciwwskazania?

Osocze bogatopłytkowe to nie taka nowość, już od wielu lat stosowane jest np. w ortopedii, stomatologii, znakomicie goi rany, odbudowuje tkanki kostne, również regeneruję tkankę przyzębia. Medycyna estetyczna stosuje osocze od ponad 10 lat i jak widać pacjenci, pokochali ten zabieg, za to, że jest bezpieczny i daje spektakularne efekty.

Jak wykorzystuje osocze bogatopłytkowe medycyna estetyczna?

W sposób bardzo prosty, ponieważ osocze jest naturalnym preparatem, który nie uczula, a daję tak znakomite efekty. Skóra starzeje się i niestety z wiekiem możemy zauważyć na twarzy pierwsze zmarszczki, owal twarzy nie jest już taki napięty, gdzieniegdzie skóra obwisa. Można jak najbardziej skorzystać z innych zabiegów medycyny estetycznej, ale jeśli ktoś woli metody naturalne, właśnie Osocze Bogatopłytkowe jest tym preparatem.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu i komórki, które pobudzają skórę do regeneracji. Należy pamiętać, że osocze jest w 100% biokompatybilne, a odbudowa skóry jest możliwa dzięki Autologicznej Odnowie Komórkowej, to znaczy regeneracja skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Jak wygląda zabieg z osoczem?

W dniu zabiegu pobierana jest krew pacjenta w małej ilości, następnie umieszczana jest w separatorze i wirówce, gdzie osocze jest oddzielane od płytek krwi. Następnie osocze podawane jest iniekcyjne w miejsca wcześniej omówione z pacjentem.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

– pobudza proces regeneracji tkanek
– pobudza fibroplastry do tworzenia nowego kolagenu
– wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych

Kiedy można zastosować zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

– zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry
– skóra wysuszona, zmęczona, mało napięta, koloryt skóry niejednolity
– skóra po zabiegach z medycyny estetycznej
– bruzdy na szyi i karku
– blizny potrądzikowe
– nawilżenie ust
– łysienie
– gdy skóra jest uczulona na inne zabiegi

Efekty zabiegu:

– wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
– rewitalizacja skóry
– poprawa elastyczności skóry
– poprawa ukrwienia skóry
– wygładzenie zmarszczek, bruzd
– przyspieszony proces gojenia się skóry po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– wszystkie choroby krwi
– ciąża
– laktacja
– choroby nowotworowe
– opryszczka
– zmiany ropne na skórze

Czy zabieg z użyciem osocza jest bezpieczne?

Jak do tej pory na świecie nie zanotowano przypadku powikłań po tym zabiegu, raczej jest to niemożliwe, aby pacjent zareagował na własną krew alergicznie. Przez lekarzy uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Należy jednak pamiętać o tym, by w czasie konsultacji być uczciwym z lekarzem, każda zatajona informacja dotycząca naszego zdrowia, może w znacznym stopniu upośledzić przebieg zabiegu, również po nim może dojść do powikłań, a tego nikt nie chce!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Medyczny%20portal%20Uzewn%C4%99trznij%20swoje%20pi%C4%99kno%20%C5%9Bwiadomie%20FeelBeauty(2)

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Mikrodermabrazja zabiegiem odmładzającym

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Wpływ cukru na nasz wygląd

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Znaczenie witaminy C dla skóry

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ