Portal Medycyna Estetyczna

Osocze bogatopłytkowe pomaga w walce z łysieniem

Osocze bogatoplytkowe lysienie
Czas czytania: 2 minuty

Łysienie dotyka kobiety i mężczyzn, dla jednych i drugich to bardzo bolesna strata. Już setki lat temu bogatsi ludzie robili sobie peruki, które miały maskować brak włosów, teraz w XXI wieku, piękne włosy to klasa, poczucie siły. Co robić, gdy wypadają i już nie rosną?

Transplantacja włosów to metoda, która pomaga, ale jest niestety dość kosztowna i dlatego warto postawić na… osocze bogatopłytkowe, czyli to, co najlepsze w krwi człowieka. Osocze bogatopłytkowe pomaga nie tylko w łysieniu, również wspaniale niweluję zmarszczki, ujędrnia i odmładza.

 

Czy terapia z osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna dla pacjenta?

Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane z krwi pacjenta, więc jest jak najbardziej produktem własnym, który nie uczula i nie występują po nim żadne powikłania. Już od dawna osocze stosuję się np. w ortopedii, wstrzykiwane osocze w miejsce uszkodzenia w sposób naturalny łagodziło ból, a w miarę upływu czasu naprawiało uszkodzone miejsce. Najczęściej z tej metody korzystali sportowcy, teraz ta metoda jest bardzo rozpowszechniona i bardziej dostępna dla wszystkich.

 

Jak reaguję skóra głowy, w miejscach ostrzyknietych osoczem bogatopłytkowym?

Skuteczność tej metody jest potwierdzona wieloma testami i badaniami na całym świecie, u osób przyjmujących osocze zauważono silny odrost włosów i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Wielu lekarzy twierdzi, że ta terapia przynosi dobre wyniki przy łysieniu plackowatym, androgenowym i w przypadkach gdzie nie pomogły żadne inne metody. Naukowcy próbują stworzyć lek na bazie osocza, który chorzy mogliby stosować w domu.

 

Jak przebiega terapia osoczem bogatopłytkowym?

Krew pobierana jest od pacjenta przed zabiegiem, następnie wkładana jest do specjalnej wirówki, gdzie zostanie oddzielone osocze od płytek krwi. Często osocze jest wzbogacane, by kuracja była dodatkowo korzystniejsza dla pacjenta. Zabieg odbywa się poprzez ostrzyknięcie miejsc, gdzie brakuje najwięcej włosów. Czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co powoduje stymulację odrostu włosów.

Włosy nie rosną szybko, więc na efekt należy poczekać około 3-4 miesięcy. Zabieg nie jest jednorazowy, powinno się go powtórzyć nawet 5 razy w odstępie 2 miesięcy. Pacjent zaraz po zabiegu może odczuwać lekki dyskomfort w postaci napięcia skóry głowy, ale nie należy się tym martwic, bo właśnie tak reaguje na uwalniane płytki czynników wzrostu.

 

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym:

– poprawa ukrwienia
– zahamowanie wypadania włosów
– rewitalizacja skóry
– włosy mocniejsze i gęściejsze

 

Czy warto skorzystać z tej metody?

W porównaniu z innymi metodami, które mogą odstraszyć ceną i niestety lekkim dyskomfortem bólowym, można powiedzieć, że warto. Włosy to synonim młodości, witalności, łysienie kojarzy się ze starością. Wiele osób, które łysiały, niestety traciły pracę. Na wysokich stanowiskach w wielkich koncernach ważne jest doświadczenie, wykształcenie, ale jak pokazują statystyki również atrakcyjny wygląd, staję się priorytetem dla pracowników, którzy pragną jak najdłużej utrzymać się na swoich stanowiskach.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zmiana kształtu i konturu ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Toksyna botulinowa (botoks) pomaga zapobiegać łysieniu

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Los Deline (Aquafilling) zawieszenie dystrybucji. Oświadczenie dystrybutora

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ