Portal Medycyna Estetyczna

Nietrzymanie moczu leczone botoksem

Nietrzymanie moczu botoks
Czas czytania: 2 minuty

 

50% kobiet w Polsce po 40 roku życia boryka się z nietrzymaniem moczu. Niestety statystyki z roku na rok pokazują coraz większą liczbę kobiet, które mają problemy urologiczne. Jeśli farmakologia nie pomaga, lekarz może pomóc pacjentce w trochę inny sposób niż leki, czy też tradycyjna operacja. Alternatywą dla dotychczasowych sposób jest użycie botoksu do leczenia nietrzymania moczu.

 

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością dość powszechną, ale nie każda kobieta trafia do lekarza, woli męczyć się latami niż powiedzieć o swoim problemie. No właśnie ten problem rośnie z roku na rok, niekontrolowany wyciek moczu podczas zakupów, w pracy, podczas ćwiczeń, również podczas stosunku płciowego w końcu zmusza kobietę do wizyty w gabinecie lekarza.

 

Czy botox jest równie skuteczny, jak zabieg operacyjny?

W 2011 roku amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła botox jako lek na neurogenny pęcherz. Na 59 pacjentów, 34 osoby zdecydowały się na zabieg operacyjny, natomiast 25 osób wybrało leczenie botoksem, wyniki obu leczeń były pozytywne, u obu grup skutki choroby zostały skutecznie zmniejszone.
W Polsce z powodu nadreaktywnego pęcherza choruje około 2 mln osób i co roku przybywa około 15 tysięcy nowych pacjentów.

 

Objawy nietrzymania moczu:

– naglące parcie
– częstomocz
– potrzeba oddawania moczu w nocy

 

Nietrzymanie moczu leczone botoksem

Botox ma za zadanie zablokowanie sygnałów nerwowych i paraliż mięśni, co powoduję brak poprzednio występujących skurczów pęcherza moczowego. Cały zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, botox wprowadza się za pomocą strzykawki, nakłuwając pęcherz moczowy w paru miejscach. Efekt zabiegu utrzymuje się około 1 roku.

 

Nietrzymanie moczu może być efektem innych chorób:

– stwardnienie rozsiane
– uszkodzenie rdzenia kręgowego
– kamica
– polip pęcherza moczowego

 

Co, to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Jest, to samoistny wyciek moczu podczas kaszlu, wysiłku fizycznego, śmiechu. Nietrzymanie moczu bardzo mocno wpływa na samą kobietę, ale również na jej życie towarzyskie, a także na pożycie seksualne.

 

Jakie są powody nietrzymania moczu?

– ciąża
– otyłość
– ciągły kaszel
– podnoszenie ciężarów np. w pracy
– ciągłe zaparcia

Należy pamiętać, że jest kilka opcji leczenia pęcherza nadrektywnego, są zabiegi operacyjne, leki, trening pęcherza, ostrzykiwanie botoksem, to zabieg, na, który lekarz decyduje się, gdy inne metody zawiodły lub też pacjent nie może przyjmować leków. Również ćwiczenia, które pacjentka może wykonywać w domu, ale muszą być wykonywane regularnie, bo tylko, wtedy przynoszą pożądane efekty. Unikanie nadwagi, niepalenie papierosów, brak zaparć pozwala na zmniejszenie objawów nietrzymania moczu.

Potencjalne pacjentki cierpiące na nietrzymanie moczu najczęściej dowiadują się o możliwości likwidacji problemu….z programów TV.

 

Jak długo pacjentka może boryka się z nietrzymaniem moczu?

Nawet całe życie. Wstydliwy temat do rozmów nawet z bliskimi osobami zamyka kobiety w bańce swojego problemu. Nawet nie mamy pojęcia ile kobiet cierpi myśląć, że to tylko one mają takiego pecha. Z roku na rok właśnie przez programy telewizyjne, nagle panie dowiadują się, że to powszechny problem i być może ich matki, babcie, córki również go mają.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Nici w medycynie estetycznej. Rozmowa z dr Aleksandrą Samborską cz. 2

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Przerzucanie odpowiedzialności za ewentualne powikłania po zabiegu medycyny estetycznej na klientkę przez kosmetyczkę/kosmetologa

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Aquafilling/Los Deline niedostępne po reportażach Gazety Wyborczej. Zagrożenie dla zdrowia i życia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ