Portal Medycyna Estetyczna

Nici hialuronowe rewolucjonizują medycynę estetyczną

Nici hialuronowe
Czas czytania: 3 minuty

Nici hialuronowe to wielki przełom w zabiegach estetycznych? Jak bardzo medycyna estetyczna zmieniła się w ostatniej dekadzie, każdy, to widzi i jest to bardzo namacalne. Zabiegi nie są już zarezerwowane dla osób bogatych i celebrytów.

Jednym z takich zabiegów, to nici hialuronowe. Wszyscy lekarze są zgodni, nici hialuronowe, to zabieg, który zrewolucjonizuje medycynę estetyczną.
Jeszcze nie dawno nasza twarz tryskała witalnością, świeżością i blaskiem, teraz nasza cera jest ziemista, z przebarwieniami i oczywiście owal twarzy jakby się rozlał, tak myśli co druga kobieta czterdziestoletnia, a bywa, że dużo młodsza patrząc w lusterko.

 

Nici hialuronowe
Nici hialuronowe

Jest botox, kwas hialuronowy, złote nici, własny tłuszcz, implanty i różne metody, które bardzo pomagają w poprawieniu naszej urody. Oczywiście, wielkie koncerny kosmetyczne również, mają w swojej ofercie mnóstwo kremów, które posiadają w swoim składzie witaminy C, E i retinol jak najbardziej pomagają i to dość widocznie poprawiają stan skóry. Niestety, jest to kuracja długotrwała i dość kosztowna i nie raz kobiety skarżą się na liczne uczulenia. Kremy na pewno nie pomogą na grawitację i prędzej, czy później skóra obwiśnie. W tej sytuacji pomogą nici hialuronowe, to jest numer jeden zabiegów w 2014 roku.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Nici hialuronowe, to nie taka nowość , bo już dużo wcześniej lekarze stosowali złote nici czy też metodę Serdeva. Pamiętajmy o tym, że najlepszy jest dla naszego organizmu kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie, lecz z wiekiem niestety zanika, a właśnie z niego są najnowsze nici liftingujące. Pierwsze efekty były dla lekarzy zdumiewające, bo uniesienie owalu twarzy było spektakularne.
Kwas hialuronowy to, jak szklanka pełna wody niestety z wiekiem z tej szklanki wody ubywa i, dlatego lekarz, wstrzykując dawkę kwasu, napełnia ją z powrotem. Dobrze nawilżona skóra jest elastyczna, promienna i nie tworzą się na niej zmarszczki.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu ?

Efekty, jakie są naprawdę duże to:
– poprawa owalu twarzy
– napięta skóra
– zniwelowane zmarszczki

Jak wygląda zabieg nićmi hialuronowymi ?

Zabieg wprowadzania nici przeprowadza się za pomocą mały kaniul, nici są wprowadzane tam, gdzie trzeba poprawić owal, zniwelować zmarszczki. Efekt jest natychmiastowy, nici modelują twarz i liftingu ją. Zabieg trwa od 10 do 20 minut w zależności, jaki obszar jest poddany zabiegowi. Po takim zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i bolesność nawet mały siniaczek, lekarz zaleci maść lub żel.

Przeciwwskazania, to:

– choroby immunologiczne
– palenie papierosów
– choroba nowotworowa
– ciąża

W jaki sposób powinno się przygotować do zabiegu wprowadzenia nici hialuronowych?

Przed zabiegiem pacjent powinien odpowiednio przygotować swoją skórę i najlepiej powinien iść do kosmetyczki, która zastosuje np. maseczki nawilżające, odpowiednio nawilżona i odżywiona skóra, będzie dobrym podkładem dla nici.

Często pada pytanie, czy w każdym wieku można stosować nici?

Tutaj wiek nic nie ma wspólnego z zabiegiem, tak naprawdę, to stan skóry pacjenta określa, czy lekarz zdecyduje o zabiegu. Są osoby młodsze już z licznymi zmarszczkami i osoby dużo starsze, u których proces starzenia jest dużo wolniejszy.
Kwas hialuronowy pomaga w szybkim naprawieniu natury, dobrze wykonany zabieg sprawi, że nikt nie zauważy, że korzystaliśmy z usług lekarza. Korzyści z takich zabiegów są bezcenne, poprawa wyglądu wpływa rewelacyjnie na psychikę, już nie myślimy, że jesteśmy stare i nic nam nie wolno, teraz możemy wszystko.

Pamiętajmy, zawsze sprawdzajmy gabinety, przede wszystkim czystość i sterylność gabinetu, to jeden z warunków, że zabieg odbędzie się w warunkach idealnych. Następnie sprawdź, czy osoba, która ma wykonać zabieg, ma uprawnienia, certyfikaty i przede wszystkim udzieliła wszystkich najważniejszych dla pacjenta informacji wraz z pokazaniem efektów swojej pracy, posiada galerie zdjęć pacjentów z wykonanych zabiegów.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Podniesienie mostka i czubka nosa nićmi u dr Aleksandry Samborskiej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Intraceuticals -terapia tlenem hiperbarycznym. Rewelacyjny efekt

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ