Portal Medycyna Estetyczna

Nici hialuronowe rewolucjonizują medycynę estetyczną

Nici hialuronowe
Czas czytania: 3 minuty

Nici hialuronowe to wielki przełom w zabiegach estetycznych? Jak bardzo medycyna estetyczna zmieniła się w ostatniej dekadzie, każdy, to widzi i jest to bardzo namacalne. Zabiegi nie są już zarezerwowane dla osób bogatych i celebrytów.

Jednym z takich zabiegów, to nici hialuronowe. Wszyscy lekarze są zgodni, nici hialuronowe, to zabieg, który zrewolucjonizuje medycynę estetyczną.
Jeszcze nie dawno nasza twarz tryskała witalnością, świeżością i blaskiem, teraz nasza cera jest ziemista, z przebarwieniami i oczywiście owal twarzy jakby się rozlał, tak myśli co druga kobieta czterdziestoletnia, a bywa, że dużo młodsza patrząc w lusterko.

 

Nici hialuronowe
Nici hialuronowe

Jest botox, kwas hialuronowy, złote nici, własny tłuszcz, implanty i różne metody, które bardzo pomagają w poprawieniu naszej urody. Oczywiście, wielkie koncerny kosmetyczne również, mają w swojej ofercie mnóstwo kremów, które posiadają w swoim składzie witaminy C, E i retinol jak najbardziej pomagają i to dość widocznie poprawiają stan skóry. Niestety, jest to kuracja długotrwała i dość kosztowna i nie raz kobiety skarżą się na liczne uczulenia. Kremy na pewno nie pomogą na grawitację i prędzej, czy później skóra obwiśnie. W tej sytuacji pomogą nici hialuronowe, to jest numer jeden zabiegów w 2014 roku.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Nici hialuronowe, to nie taka nowość , bo już dużo wcześniej lekarze stosowali złote nici czy też metodę Serdeva. Pamiętajmy o tym, że najlepszy jest dla naszego organizmu kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie, lecz z wiekiem niestety zanika, a właśnie z niego są najnowsze nici liftingujące. Pierwsze efekty były dla lekarzy zdumiewające, bo uniesienie owalu twarzy było spektakularne.
Kwas hialuronowy to, jak szklanka pełna wody niestety z wiekiem z tej szklanki wody ubywa i, dlatego lekarz, wstrzykując dawkę kwasu, napełnia ją z powrotem. Dobrze nawilżona skóra jest elastyczna, promienna i nie tworzą się na niej zmarszczki.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu ?

Efekty, jakie są naprawdę duże to:
– poprawa owalu twarzy
– napięta skóra
– zniwelowane zmarszczki

Jak wygląda zabieg nićmi hialuronowymi ?

Zabieg wprowadzania nici przeprowadza się za pomocą mały kaniul, nici są wprowadzane tam, gdzie trzeba poprawić owal, zniwelować zmarszczki. Efekt jest natychmiastowy, nici modelują twarz i liftingu ją. Zabieg trwa od 10 do 20 minut w zależności, jaki obszar jest poddany zabiegowi. Po takim zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i bolesność nawet mały siniaczek, lekarz zaleci maść lub żel.

Przeciwwskazania, to:

– choroby immunologiczne
– palenie papierosów
– choroba nowotworowa
– ciąża

W jaki sposób powinno się przygotować do zabiegu wprowadzenia nici hialuronowych?

Przed zabiegiem pacjent powinien odpowiednio przygotować swoją skórę i najlepiej powinien iść do kosmetyczki, która zastosuje np. maseczki nawilżające, odpowiednio nawilżona i odżywiona skóra, będzie dobrym podkładem dla nici.

Często pada pytanie, czy w każdym wieku można stosować nici?

Tutaj wiek nic nie ma wspólnego z zabiegiem, tak naprawdę, to stan skóry pacjenta określa, czy lekarz zdecyduje o zabiegu. Są osoby młodsze już z licznymi zmarszczkami i osoby dużo starsze, u których proces starzenia jest dużo wolniejszy.
Kwas hialuronowy pomaga w szybkim naprawieniu natury, dobrze wykonany zabieg sprawi, że nikt nie zauważy, że korzystaliśmy z usług lekarza. Korzyści z takich zabiegów są bezcenne, poprawa wyglądu wpływa rewelacyjnie na psychikę, już nie myślimy, że jesteśmy stare i nic nam nie wolno, teraz możemy wszystko.

Pamiętajmy, zawsze sprawdzajmy gabinety, przede wszystkim czystość i sterylność gabinetu, to jeden z warunków, że zabieg odbędzie się w warunkach idealnych. Następnie sprawdź, czy osoba, która ma wykonać zabieg, ma uprawnienia, certyfikaty i przede wszystkim udzieliła wszystkich najważniejszych dla pacjenta informacji wraz z pokazaniem efektów swojej pracy, posiada galerie zdjęć pacjentów z wykonanych zabiegów.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Wykorzystanie wizerunku pacjenta. Zdjęcia przed i po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zabieg z kwasem hialuronowym — instrukcja dla początkujących przed i po zabiegu

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Aquafilling/Los Deline niedostępne po reportażach Gazety Wyborczej. Zagrożenie dla zdrowia i życia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ