Portal Medycyna Estetyczna

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Zabiegi dla facetow
Czas czytania: 4 minuty

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Najczęściej wykonywany zabieg w tej grupie Pacjentów, to leczenie Botoxem nadmiernej kurczliwości mięśni okolicy oczu i glabelli. Toksyna botulinowa również przynosi ulgę Panom cierpiącym na nadpotliwość , zwłaszcza pach i dłoni.

 

Wielu „męskich pacjentów” zgłasza się po Botox z problemem bruksizmu/ zgrzytanie zębami/ -tłumaczy dr Mariusz Kaczorowski w rozmowie dla: MedycznePortale.pl. 

Firmy produkujące preparaty dla medycyny estetycznej wzbogacają swoje oferty preparatami dedykowanymi specjalnie dla mężczyzn. Część Panów dba już o właściwe nawilżenie, jakość skóry-stosując zabiegi mezoterapii skóry twarzy. Częściej niż twarz mężczyźni kłują skórę głowy, mocno rozpowszechnionym w tej grupie pacjentów są zabiegi mezoterapii skóry głowy-mówi dr Kaczorowski. Mężczyźni dbający o skórę doceniają również zabiegi laserowe.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Z okazji Dnia Mężczyzny, dla Panów ,niezależnie od wieku, 5-cio% rabat na wszystkie zabiegi medycyny estetycznej. Promocja obowiązuje w Klinikach i Gabinetach, w których pracuję, w terminie od 30 do 09. do 30.10.2017r
Z najlepszymi życzeniami
Dr Mariusz Kaczorowski

 

Panowie nie tak wylewnie, jak panie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z ciałem kwitują uśmiechem i dobrym żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Nie każdemu jest dane nabyć piękną sylwetkę ciężką pracą na siłowni.

Brak wiary w swoje możliwości, brak czasu, a niekiedy wrodzone predyspozycje do otyłości stoją męskiemu ciału na przeszkodzie w osiąganiu spektakularnych efektów. Chirurgia plastyczna w Polsce jest na światowym poziomie. W swojej ofercie ma Panom do zaproponowania interesujące zabiegi, począwszy od zlikwidowania uciążliwego chrapania przez likwidacje tłuszczyku aż po wygładzanie zmarszczek i zmniejszenie małżowin usznych.

Dziś Panowie, jak i Panie mogą poddać się zbiegowi modelującemu ich wygląd. Specjaliści mają w swoich ofertach nie tylko ciężkie zabiegi głęboko ingerujące w ludzkie ciało. Czasem wystarczy aplikacja botoxu, by odmłodzić swoją twarz, lub zabieg wypełnienia preparatem bruzd nosowo-wargowych. Panowie są pod taką samą presją w pracy, jak i Panie. Wygląd bardzo liczy się w zdobyciu pracy lub jej utrzymaniu. Wielu panów korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nie kryjąc się z tym. To oczywiście tylko nasza sprawa, co ze swoim ciałem chcemy zrobić.
Wielkiej presji poddawani są celebryci, którzy na każdym kroku muszą ukrywać swoje zabiegi. Dobre oko specjalisty potrafi w mig wychwycić nos po korekcji, wypełnioną bruzdę czy czoło wygładzone botoxem…ale, czy nas to tak naprawdę interesuje? Na równi z celebrytami chcemy, by akceptowano nas i nasz wygląd. Nasza pogoń za młodym wyglądem nie musi wcale oznaczać niegodzenia się z mijającym czasem. Może to być po prostu chęć łagodniejszego przejścia w następny etap naszego życia, dlaczego więc nie mamy skorzystać z pomocy chirurgii plastycznej czy dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Panowie, oddając się w ręce doświadczonych specjalistów, nie grozi Wam efekt sztucznej maski na twarzy. Dobry specjalista z doświadczeniem potrafi zaaplikować na przykład botox tak, by Wasza twarz wyglądała naturalnie i świeżo.

Chrapanie-zmora niejednego związku! Dotyczy czasem także Pań… Drodzy Panowie, czyż nie jest piękną wizją zadowolonej Waszej partnerki a… czasem i sąsiadów, kiedy Wasza dolegliwość w prosty i niekosztowny sposób zostanie usunięta? Nie jest to zabieg ani bardzo inwazyjny, ani krwawy. Po zabiegu można spokojnie wrócić do domu. Trwa to wszystko w warunkach ambulatoryjnych do 40 minut w znieczuleniu miejscowym i do 7 dni można odczuwać niewielki dyskomfort, który załagodzi się ogólnie dostępnymi środkami przeciwbólowymi.

Stojąc przed lustrem, widzisz mimo wielkiego odchudzania i ciężkich wysiłków na siłowni odstające piersi. Może być wiele przyczyn tego stanu, ale i na to medycyna znalazła rozwiązanie. Zabieg ginekomastii polega na wycięciu nadmiaru gruczołu lub czasami odessaniu tłuszczu, czemu niejednokrotnie towarzyszy wycięcie nadmiaru skóry. Efektem można cieszyć się już po 10 dniach od zdjęcia szwów, choć trzeba jakiś czas nosić opatrunek uciskowy. Po kilku miesiącach skóra jest już ładnie obkurczona i można na nowo pokazywać bez kompleksów swój tors.

Jeśli nie ma innych problemów na głowie… to może się okazać, że właśnie o tej części ciała będzie się myśleć najczęściej. Zgłaszając się od odpowiedniego specjalisty, panowie zapewnią sobie bujną fryzurę, z której włos nie spadnie. Transplantacja włosów nie jest już zabiegiem tak drastycznym, jak przed wielu laty.
Technika i nauka poszła do przodu, jeśli chodzi o ten zabieg. Polega on obecnie na mikroprzeszczepach. Trwa on kilka godzin i jest czasochłonny, ale dla wymarzonego efektu warto poświęcić trochę więcej czasu. Podczas klasycznej, dotychczas stosowanej metody transplantacji, miniszczepy włosów wraz z cebulkami włosowymi wkładane były przy pomocy mikropensety w nacięcia na łysiejącym obszarze poddanym transplantacji. Efekt transplantacji można było ocenić dopiero po 5-6 miesiącach od operacji. Mikroszczepy w odróżnieniu od miniszczepów wykorzystuje się częściej do utworzenia przyszłej granicy włosów, aby osiągnąć bardziej naturalny wygląd.

Wcześniej wykorzystywane przeszczepy posiadały więcej cebulek włosowych i w efekcie powodowały często nienaturalny wyglądu nowego porostu włosowego. Pacjent po zabiegu jest wykluczony na okres 5 dni z życia codziennego. Szwy w tyle głowy, pozostałe po zaszyciu miejsca pobrania przeszczepów, zdejmowane są po upływie około dwóch tygodni. Dlatego, jak już wspomniano wyżej, końcowy wynik transplantacji można oceniać po dłuższym czasie, kiedy wzrost jest pełnowartościowy (po 5-6 miesiącach). Co to jest w porównaniu z latami zamartwiania się o swój wygląd.

Panowie, zabiegów dla Was niwelujących Wasze kompleksy lub problemy jest tyle samo co i dla Pań. Nie ma się co wstydzić tylko korzystać z dóbr medycyny. Wszystko należy jednak robić świadomie i bez przymusu. Konsultacje u specjalistów nie są droższe od kolejnej części samochodowej, a pomogą Wam rozwiać wątpliwości.
W kolejnych artykułach znajdziecie wiele ciekawych zagadnień i nie jeden raz zdziwicie się, jak łatwo można odmienić swoje życie, likwidując swoje kompleksy.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Peelingi medyczne w leczeniu niedoskonałości skóry. Kto może je wykonywać?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Mezoterapia bezigłowa

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ślepota po podaniu kwasu hialuronowego przez osobę nieuprawnioną do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ