Portal Medycyna Estetyczna

Magia nici w medycynie estetycznej. Rozmowa z dr. Aleksandrą Samborską cz. 1

nici
Czas czytania: 3 minuty

Magia nici w medycynie estetycznej przyciąga do gabinetów coraz więcej pacjentów. Stanowią doskonałą alternatywę dla operacji chirurgii plastycznej. Zabieg implantacji nici jest łatwiejszy a pacjent znieczulony miejscowo, może wraz z lekarzem kontrolować efekty na bieżąco. 

Wszczepienie nici nie jest jednak tak do końca zabiegiem nieinwazyjnym. W rozmowie z dr Aleksandrą Samborską zajmującą się medycyną estetyczną i szkolącą od lat lekarzy m.in. z implantacji nici dowiedzieliśmy się wielu ciekawych dla pacjentów rzeczy. Nici muszą być wszczepiane tylko przez osoby uprawione do wykonywania procedur medycznych oraz po odpowiednim szkoleniu. A osoby udające się na taki zabieg powinny zostać pacjentami lekarzy, a nie klientami gabinetów kosmetycznych.

 


Redakcja o dr Aleksandrze Samborskiej

dr Samborska medycyna estetycznaDr Aleksandra Samborska to doświadczony stomatolog i lekarz zajmujący medycyną estetyczną oraz ceniony wśród lekarzy i firm szkoleniowiec. Dla nas cenne źródło informacji dzięki, którym nie raz pacjent uniknął powikłań i długiego leczenia po zabiegach u kosmetyczek. Jest lekarzem nie tylko zajmującym się medycyną estetyczną, uważnie słucha pacjentek, one są najważniejsze. Czasem bywa asertywna za pacjentki, pokazując, co jest złe, co niepotrzebne. Przekonuje, że zanim dokonają zmiany w ciele, muszą być gotowe na zmiany w sobie. Swoje pacjentki uwalnia od ich kompleksów, dodając im pewności siebie już od pierwszej wizyty w jej gabinecie.


 

Nici w medycynie estetycznej wg dr Aleksandry Samborskiej

Wiemy, że dr Samborska wprowadziła kilka swoich metod implantacji nici. Mieliśmy przyjemność obejrzenia zabiegu, podczas którego pacjentka, mając problem z oddychaniem przy skrzywionej przegrodzie nosa, po wprowadzeniu pierwszej nici odczuła natychmiastową poprawę drożności nosa, a po drugiej nie było widać wcześniejszego dużego skrzywienia na jedną stronę twarzy.

Efekt natychmiastowy i to z podwójnym zadowalającym wynikiem zabiegu, który trwał zaledwie kilka minut. Oczywiście pacjentka miała wcześniej podane miejscowe znieczulenie. W następnych publikacjach pokażemy m.in.  stany przed i efekty zabiegów z użyciem nici u dr Aleksandry Samborskiej.

Pytania mogą wydawać się banalne, ale rozpoczynamy cykl rozmów z panią doktor na temat zabiegów z nićmi, bo jest jednym z najlepszych ekspertów w Polsce. Przybliżymy temat od podstaw po najciekawsze zabiegi, w których zastosowano ten rewelacyjny materiał do poprawy urody pacjentów.

 

Czym są nici i jakie rodzaje stosuje się w medycynie estetycznej?

Nici to nic innego jak materiał szewny stosowany od lat podczas zabiegów chirurgicznych, w urologii, okulistyce, ginekologii. Generalnie nici można podzielić na rozpuszczalne i permanentne (zostające na stałe). Inny podział to nici gładkie służące przede wszystkim do rewitalizacji oraz nici z haczykami służące do unoszenia tkanek.

 

Kto może implantować nici?

Nici, tak jak i inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej może wykonywać jedynie lekarz.

 

Czy potrzebna jest konsultacja-wywiad przed zabiegiem?

Oczywiście, tak jak przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja. Procedura powinna zostać omówiona, zarówno sposób przeprowadzenia zabiegu, jak i pielęgnacja pozabiegowa. Pacjent powinien zostać poinformowany o wszystkich ewentualnych powikłaniach.

 

Kto może poddać się zabiegowi z użyciem nici?

Zabiegowi może poddać się każdy, kto czuje taką potrzebę oraz jeśli są ku niemu wskazania.

 

Czy istnieją przeciwwskazania lub limit dolny, lub górny wieku?

Nie ma w zasadzie limitu wiekowego. Bardziej należy zwracać uwagę na kondycję skóry, ponieważ gdy jest ona cienka, „niezadbana” nie da się uzyskać zadowalającego efektu zabiegu. Tak jak wszystkie zabiegi i nici mają swoje przeciwwskazania. Należą do nich ciąża i okres karmienia, choroba nowotworowa, choroby autoimmunologiczne w fazie nawrotu, infekcje skóry w miejscu implantacji, choroby zaburzające krzepliwość krwi, a przede wszystkim nierealne oczekiwania pacjenta. Względnym przeciwwskazaniem jest stosowanie antykoagulantów.

 

Czy stosuje się znieczulenie przed zabiegiem?

Uważam, że nawet należy je stosować, o ile jest tylko taka możliwość i to nie tylko w przypadku nici. Możemy stosować znieczulenie przewodowe (potocznie zwane stomatologicznym), znieczulenie nasiękowe polegające na ostrzykiwaniu obszaru poddawanego zabiegowi środkiem do znieczulenia oraz znieczulenie okluzyjne (smarowanie specjalnym kremem ze znieczuleniem).

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Osocze bogatopłytkowe pomaga w walce z łysieniem

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Co mężczyźni tutaj robią? Zabiegi estetyczne oraz te które ratują zdrowie i życie

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ