Portal Medycyna Estetyczna

Los Deline (Aquafilling) zawieszenie dystrybucji. Oświadczenie dystrybutora

los deline 3
Czas czytania: 2 minuty

Od wielu miesięcy nagłaśniany jest problem powstających powikłań po podawaniu preparatu Los Deline a wcześniej Aquafilling. Nie milkną głosy poszkodowanych pacjentek, co jakiś czas wielkie tytuły prasowe przypominają, że nie jest to jednorazowy incydent medyczny. Pacjentki z powikłaniami są przyjmowane w szpitalu na NFZ i podejmowane są próby usuwania preparatu w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie pod okiem Dr hab. n.med. Bartłomieja Noszczyka, prof. CMKP

 

Sprawa dość szeroko opisywana przez Gazetę Wyborczą w dwóch artykułach ukazała wielki rozmiar sprawy, jaką są powikłania po podaniu tego preparatu. Medialne doniesienia oraz działania Kancelarii Prawnej JSS Jachowicz Sieniewicz Sosnowska pozwoliły poszkodowanym pacjentkom nagłośnić problem, jak czytamy na stronie kancelarii JSS  i doprowadzić do podjęcia przez dystrybutora decyzji o zawieszeniu dystrybucji  preparatu Los Deline, oraz do uświadomienia skali problemu.

 

Oświadczenie dystrybutora

W dniu 17 lipca 2019 r. wyłączny dystrybutor produktu Los Deline (dawniej Aquafilling), firma Concept Med Sp. z o.o. wydał oświadczenie, iż zawiesza dystrybucję wyrobu medycznego Los Deline do czasu wyjaśnienia przez producenta elementów wpływających na bezpieczeństwo stosowania wyrobu.

 


Oświadczenie dystrybutora z oficjalnej strony produktu

W związku z doniesieniami dotyczącymi produktu Los Deline (dawniej Aquafiling), firma Concept Med Sp. z o.o., będąca oficjalnym dystrybutorem Los Deline na terenie Polski (zgłoszonego do URPLWMiPB dnia 30.08.2018 r.), podjęła decyzję, że do czasu wyjaśnienia przez producenta BIOTRH s. r. o., Lyčkovo námesti 508/7, Praga, 186 00, Republika Czeska, elementów wpływających na bezpieczeństwo stosowania wyrobu, firma Concept Med. Sp. z o. o. zawiesza dystrybucję wyrobu medycznego Los Deline nr CE 2195, ISO 13485.


 

Wstrzymanie dystrybucji Los Deline nie ma wpływu na dalsze działania prawne na rzecz pacjentek

Ja czytamy dalej w informacji podanej przez Kancelarię Prawną JSS Mamy nadzieje, że dalsze działania podejmowane przez nas wspólnie z pacjentkami okażą się, równie skuteczneJednocześnie chcielibyśmy poinformować pacjentki, iż powyższe działanie dystrybutora nie ma wpływu na prowadzone postępowania w sprawie Aquafilling/Los Deline.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Lipoliza laserowa ukształtuje twoje ciało

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Jad kiełbasiany czyli toksyna botulinowa w walce ze zmarszczkami

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zadbaj o usta po powiększaniu preparatami

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ