Portal Medycyna Estetyczna

Lipoliza laserowa ukształtuje twoje ciało

Lipoliza laserowa
Czas czytania: 3 minuty

Lipoliza laserowa polega na niszczeniu tkanki tłuszczowej z użyciem światłowodu o średnicy 0,3 mm wprowadzony przez malutkie nacięcie na skórze, by dostać się do tkanki. Tkanka tłuszczowa nagromadzona w miejscach takich jak podbródek, talia, biodra, kolana i gdzie jeszcze może się ona zgromadzić, spędza sen z oczu nie jednej osobie. Za oknem wiosna w pełni, więc pomyśl o lipolizie laserowej!

Tkanka tłuszczowa nagromadzona latami w tak newralgicznych miejscach, jak biodra, podbródek, kolana, uda, pośladki to zmora osób walczących, by się jej pozbyć. Lipoliza laserowa nie jest krwawym zabiegiem i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pomaga ukształtować naszą sylwetkę z miejscowymi problemami, ale nie może zastąpić liposukcji wykonywanej na sali operacyjnej przez chirurga plastycznego!

Jak laser niszczy tkankę tłuszczową?

Lipoliza laserowa
Lipoliza laserowa

Laser niszczy tylko tkankę tłuszczową od warstwy położonej najpłycej po 4-5 cm głębokości. Co się dzieje z naszym tłuszczykiem? Następuje pekanie komórek tłuszczowych, a w warstwie skóry tworzą się włókna kolagenowe a trójglicerydy (związki chemiczne należące do lipidów-tłuszczów prostych), które zmieniają się w emulsję, a ta przez kilka dni przez założony drenik wycieka lub jej część wchłaniana jest przez nasz organizm. Następnie nerki i wątroba wydalają podczas metabolizmu pozostałą część tej emulsji.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Jeśli pacjent ma usuwaną tkankę tłuszczową z większych obszarów ciała, wtedy lekarz stosuje odsysanie niskociśnieniowe wytworzonej emulsji. Oczywiście przyspiesza to w dużej mierze uzyskanie efektów pozabiegowych.

Jakie realne ilości można odessać?

Tradycyjna metoda odsysania, czyli liposukcja daje od 2 do 3 litrów tłuszczu a lipoliza laserowa około 500 cm3.
Jak często można stosować lipolizę laserową?
Najszybciej po 3 miesiącach od poprzedniego zabiegu i również w tym samym miejscu.

Wskazania do zabiegu

Przede wszystkim miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
– talia
– podbródek
– ramiona
– kolana
– pośladki
– wewnętrzną oraz zewnętrzną strony ud
– kostki
– łydki
– usuwanie tkanki tłuszczowej z klatki piersiowej u mężczyzn
– często w przypadku cellulitu lub w miejscach, gdzie pozostały nierówności po liposukcji.

Pamiętajmy, że jak prawie każdy zabieg i ten posiada przeciwskazania!

– niewydolność nerek
– niewydolność wątroby
– nowotwory
– choroby serca i układu krążenia
– cukrzyca
– astma
– choroby skóry
– problemy z krzepliwością krwi

Jak długo trwa zabieg?

Rozpiętość czasowa jest uzależniona od ilości miejsc, które mają być modelowane i trwa od 20 do 90 minut.

Jak wygląda zabieg?

W tym czasie lekarz oznacza miejsce operowane, pacjent znajduje się na sali operacyjnej dla zachowania jak najwyższej sterylności.
Następnie dezynfekuje obszar ciała poddawany zabiegowi, a następnie wybiera miejsca nacięć tam, gdzie są naturalne zgięcia skóry, by ukryć blizny w pierwszym okresie po zabiegu. W oznaczone miejsca następują nakłucia i wprowadza się środek znieczulający zwany lignokainą.

Następnie lekarz nacina skórę na około 2 cm, wprowadza się igłę tzw. kaniulę infiltrującą – dochodzącą (przenikająca) bezpośrednio do tkanki podskórnej i aplikuje środek znieczulający miejscowo (mieszanka soli fizjologicznej, adresnaliny, lignokainy oraz dwuwęglanu) to znieczulenie zwane jest fachowo znieczuleniem tumescencyjne, czyli nasiękowe.

Przez nacięcia posługując się kaniulą, zostaje wprowadzony światłowód, który emituje wiązkę lasera, końcówka i średnica dostosowana do miejsca operowanego. Cały zabieg odbywa się wewnątrz tkanki przez koliste ruchy, zostaje ona naświetlona, a tłuszcz ulega rozpuszczeniu. Pocieszającym faktem jest, że pacjent nie ma zakładanych szwów, lecz jedynie plasterki na miejsca nacięć. Jeśli lipoliza odbywała się w miejscach innych niż podbródek, twarz to pacjent musi do dwóch tygodni nosić specjalne uciskowe ubranko podobnie jak po liposukcji. Daje ono efekt przeciwbólowy oraz pomaga w likwidacji tłuszczu z organizmu.

Rekonwalescencja

Pacjenci nie uskarżają się na żadne bóle. Mogą miejscowo wystąpić zasinienia i obrzęk. Pacjentom, którzy jednak odczuwają dolegliwości bólowe, zaleca się niewielkie ilości środków przeciwbólowych.
Zabieg nie wymaga hospitalizacji i do 2h po zabiegu zazwyczaj pacjent wraca do domu. Do dwóch dni odzyskuje w pełni siły i dobre samopoczucie, ale do uprawiana sportu może wrócić po kilku tygodniach dopiero.
Po ponad dwóch tygodnia następuje seria masaży i drenaż limfatyczny.

Możliwe powikłania

Nadwrażliwość na dotyk przez jakiś czas, ale groźniejszymi są infekcje i zakażenia, oparzenia.
Wybierz lekarza, który ma doświadczenie w robieniu lipolizy laserowej i pytaj go o wszystko dotyczące zabiegu. Zastanów się i jeśli zdecydujesz na taki sposób likwidacji tkanki tłuszczowej, pamiętaj, by stosować się do zaleceń lekarza.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Mezoporacja jeśli boisz się igieł a chcesz mieć piękną twarz

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Zabiegi dla mężczyzn w szerokiej ofercie medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Aquafilling/Los Deline niedostępne po reportażach Gazety Wyborczej. Zagrożenie dla zdrowia i życia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ