Portal Medycyna Estetyczna

Kwas hialuronowy w preparatach odmładzających twarz

Kwas hialuronowy
Czas czytania: 2 minuty

 

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jego główną cechą jest wiązanie wody, dzięki temu utrzymuje się stałe nawodnienie tkanek. Stanowi on jeden z głównych składników ekskluzywnych środków farmaceutycznych.

 

Kwas hialuronowy

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu czasu. Zabieg wypełniania zmarszczek polega na udostępnieniu kwasu hialuronowego jako zastępcze źródło, aby przywrócić odpowiednie nawilżanie tkanek skóry.

 

Kwas hialuronowy to środek syntetyczny co zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i dlatego nie wymaga wcześniejszych prób uczuleniowych.
Przebieg zabiegu: Godzinę przed zabiegiem lekarz smaruje kremem np. Emla miejsca, w które chce podać preparat, krem ma w swoim składzie środek znieczulający. Preparat do wypełniania zmarszczek ma postać żelu krystalicznego, elastycznego a zarazem plastycznego, który po wstrzyknięciu, wypełnia zmarszczki, dając naturalne efekty.

Podawany jest bardzo cieniutkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Żel po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa objętość wstrzykiwanej okolicy, wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa około 30 minut, można zobaczyć rezultat od razu. Zabieg nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Wypełnienie stosuje się do wygładzania zmarszczek, usuwania bruzd nosowo-wargowych, opadniętych kącików ust, modelowanie owalu twarzy.

Utrzymanie efektu początkowego, można przedłużyć następnymi dawkami preparatu. Zazwyczaj większość pacjentów decyduje się na zabieg ponowny po 6-12 miesiącach od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek. Natomiast powiększanie ust można powtórzyć już po 6 miesiącach.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Na rynku jest dostępnych kilka wypełniaczy kwasu hialuronowego, ale jego wybór zawsze przedyskutuj ze swoim lekarzem. Dobierze do stanu skóry, potrzeb, jakie wynikają z oczekiwanych efektów i predyspozycji okolicy twarzy gdzie będzie podany.

Długość utrzymywania się efektów preparatu kwasu hialuronowego wiąże się z wiekiem, rodzajem skóry, trybem życia (palenie papierosów, przebywanie na słońcu), wybór preparatu i miejsca wstrzyknięcia.

 

Zalety zabiegu:

Zabieg wygładzania kwasem hialuronowego jest skuteczny i daje efekty natychmiastowe, ale trzeba pamiętać, że nie jest to zabieg, który wykonujemy raz na zawsze. Po około 9-12 miesiącach kwas hialuronowy ulega całkowitemu wchłonięciu. Zabieg można powtórzyć i to można uznać za wadą, ale z drugiej strony dzięki temu ten zabieg jest bezpieczny, ponieważ po jakimś czasie efekty miną i nie powodują trwałej zmiany w wyglądzie. Zabieg jest więc w 100% odwracalny.

 

Przeciwwskazania:

-ciąża oraz okres laktacji
-choroby o podłożu autoimmunologicznego
-skłonność do powstawania blizn przerostowych
-trądzik i opryszka
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

Objawy niepożądane:

-świąd w przypadku skóry wrażliwej
-nadwrażliwość w miejscu korekcji
-sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Jako pacjent musisz być bezpieczny a co za tym idzie musisz wiedzieć jaki zabieg będzie przeprowadzany, jaki preparat zastosowany oraz czy osoba chcąca zrobić zabieg ma uprawnienia, czyli jest lekarzem.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Intraceuticals -terapia tlenem hiperbarycznym. Rewelacyjny efekt

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Nici hialuronowe rewolucjonizują medycynę estetyczną

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Peeling migdałowy idealny na przebarwienia, tradzik i gładką skórę bez zmarszczek!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ