Portal Medycyna Estetyczna

Kriolipoliza. Zimnem w tkankę tłuszczową i po kłopocie

2f7307cce35bd6af3c7aa8230e3249516801e9f7
Czas czytania: 2 minuty

Kriolipoliza jest nowością w likwidacji komórek tłuszczowych. Zamrażanie działa tylko na tkankę tłuszczową co powoduje obumieranie komórek. Jeśli jesteś gotowa na godzinny zabieg i umiesz być cierpliwą pacjentką, to kriolipoliza jest dla ciebie. Zima sprzyja odkładaniu tłuszczyku, ale już niebawem wiosna i pomyślmy o pięknym wyglądzie. Pierwszym krokiem niech będzie kriolipoliza.

W każdym wieku patrzymy na swoje ciała niezbyt przychylnym okiem. Tak było i będzie, i na dodatek moda na boskie ciała biję zewsząd…reklamy, bilbordy, telewizja to już jest moda. Więc co można poradzić, kiedy po diecie stwierdzamy, że nie wszędzie tłuszczyku ubyło, a ćwiczenia nic nie pomogły. Najnowszym zabiegiem, jakim może poszczycić się medycyna estetyczna to kriolipoliza.

 

Kriolipoliza
Kriolipoliza

Pionierami kriolipolizy byli dwaj lekarze ze szpitala Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, to oni udowodnili, że właśnie zimnem można likwidować komórki tłuszczowe. Obumierają one już w temperaturze 0 st. C i co najważniejsze skierowane zimno na komórki tłuszczowe, nie oddziałuje negatywnie na inne tkanki, mięśnie, nerwy. Schładzane komórki tłuszczowe stopniowo po każdym zabiegu obumierają, a co za tym idzie, zmniejsza się warstwa tkanki tłuszczowej.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Do ciała pacjentki przykładany jest aplikator, który zasysa tkankę i delikatnie przytrzymuje ją, zarazem chłodząc. Nad wszystkim czuwa osoba robiąca ten zabieg oraz panel sterujący aplikatorem. Cały zabieg trwa około 1 godziny. Zamrożone komórki tłuszczowe, będą stopniowo obumierały i w procesie metabolizmu będą wydalane. Efekt zabiegu nie jest widoczny od razu, potrzeba kilku miesięcy, aby nasz organizm pozbył się obumarłych komórek tłuszczowych. Cały efekt kriolipolizy widoczny jest po 4 miesiącach, oczywiście u każdego jest to indywidualna sprawa. Gabinety kosmetyczne wykonujące ten zabieg obiecują, że można stracić po pierwszym wykonanym zabiegu nawet do 20% tłuszczu. Zabieg wykonuje się na brzuchu, biodrach, górnej części ud, plecach.

Po zabiegu można wrócić do pracy, nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście w miejscu wykonywanego zabiegu przez kilka godzin mogą wystąpić zaczerwienienia (to efekt zasysania).

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Do tej pory nie ma badań, które udowadniają, jak nasz organizm radzi sobie z obumarłymi komórkami tłuszczowymi i czy rzeczywiście pozbywamy się ich wszystkich. Każdy człowiek ma inny metabolizm i co ważne jak poradzi sobie np. wątroba. Dlatego przed każdym zabiegiem, osoby chore powinny się skonsultować z własnym lekarzem.

Nie jest to zabieg dla osób otyłych, to zabieg modelujący i tylko pomaga osobom, które pragną pozbyć się tłuszczu w niektórych bardzo opornych miejscach. Pamiętajmy, że sport i odpowiednio zbilansowana dieta, pomoże nam utrzymać efekt-krilipolizy.

Piękne ciało motywuje, ale rozwaga i świadome podejście do każdego zabiegu powinno być naszym priorytetem!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Lasery w kosmetologii i medycynie estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wypełniacz ust z tkanki tłuszczowej utrzymuje się najdłużej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Botoks – toksyna botulinowa. Najważniejsze informacje, przygotowanie oraz ewentualne powikłania

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ