Portal Medycyna Estetyczna

Kiedy powiększanie ust jest najlepszym pomysłem? Medycyna estetyczna i jej zabiegi na korekcję ust

4c225730f68dd59c80ecabf67bafd12f114dd750
Czas czytania: 2 minuty

Powiększanie ust jest najczęstszym zabiegiem w medycynie estetycznej. Wiele kobiet nie chce się do niego przyznać, ale wystarczy spojrzeć na fotografie sprzed kilku lat i widzimy wielką różnicę. Dziś preparaty dostępne na rynku medycznym dają wiele możliwości wymagającym pacjentom. Można skorygować nie tylko ich wielkość, ale kształt lub delikatnie odświeżyć ich wygląd.

Różnica pomiędzy powiększaniem ust a korekcją

 

powiększanie ust
powiększanie ust

Każda kobieta chciałaby mieć powabne jędrne usta. Zdarzają się przypadki, kiedy pani ma piękny zarys ust, ładnie wypełnione ….po prostu natura obdarzyła ją cudnymi ustami. Co z tymi, które chciałyby zmian? Powiększenie ust jest skuteczną metodą na poprawę wizerunku. Pamiętajmy, że nie zawsze powiększenie ust dodaje nam uroku. Przy powiększaniu ust niezwykle istotne jest zachowanie proporcji w stosunku do źrenic oczu, nosa…

Kiedy myślimy o skorygowaniu ust?

Cienkie, chude wargi, które nie mają pełnego kształtu bez rowka, który symetrycznie dzieli nam usta w górnej części.
Można tu zaproponować chirurgiczne podniesienie górnej wargi, wszczepienie implantu permanentnego, czy też iniekcję wypełniacza.

Bark górnej wargi, czyli całkowite wywinięcie się do środka górnej wargi jest zazwyczaj dziedzicznym defektem, może również być skutkiem przebytych operacji w dzieciństwie na tzw. zajęczą wargę.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Co wtedy?

Przeprowadzane jest wypełnienie górnej wargi implantem lub odpowiednim wypełniaczem tkankowym.
Bark dolnej wargi jest stosunkowo rzadko spotykany.
Korekta dolnej wargi zostaje przeprowadzona w sposób podobny, co górnej. Wargę dolną można, uwydatnić stosując wypełniacz permanentny, jak i iniekcję wchłanianego preparatu.
Nieregularny kontur ust może objawiać nieproporcjonalnym kształtem dolnej i górnej wargi.
Lekarz czy pacjent decyduje o ostatecznym wyglądzie ust?
Lekarz podejmuje decyzję, jak doprowadzić do optymalnego wyglądu ust. Najczęściej stosuje on metodę dopełniania ust preparatem, który się wchłaniającym po kilku miesiącach. Czasami jednak przypadki nieregularnych ust są na tyle skomplikowane, że istnieje potrzeba korekty chirurgicznej.
Za duże usta są zazwyczaj operowane chirurgicznie. Tak i takie przypadki są!

Twoja tkanka do wypełnienia ust

Zabieg proporcjonalnie usuwa nadmiar tkanki skórnej z ust. Nacięcia wykonywane podczas operacji są precyzyjnie ukrywane we wnętrzu ust. Szwy zakładane po wycięciu kawałka tkanki skórnej ust są niezwykle delikatne i nie powodują powstawania blizn.
Przemyśl dokładnie przed podjęciem decyzji jak Ty chcesz skorygować swoje usta. To centralna część twarzy, na którą przede wszystkim zwracamy uwagę u drugiej osoby. Preparaty do zabiegów na usta utrzymują się przez wiele miesięcy, a efekty oglądasz kilka razy dziennie !!!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Lipoliza laserowa ukształtuje twoje ciało

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

AQUALYX Intralipoterapia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Leczenie powikłań droższe niż zabiegi medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ