Portal Medycyna Estetyczna

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

laser frakcyjny CO2
Czas czytania: 3 minuty

 

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 od paru lat są wśród najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i z pewnością pozostaną tam jeszcze bardzo długo. Kto raz spróbował i odczuł na sobie efekty, może potwierdzić, że to dobra metoda na młody i zdrowy wygląd skóry.

 

Piękna skóra spod lasera frakcyjnego CO2?

Laser frakcyjny CO2 ma za zadanie przeniknąć do skóry właściwej i tam stworzyć mikro uszkodzenia w formie stożkowatych otworów. Przepuszczona przez nie energia lasera stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Tak w skrócie można opisać działanie tego lasera.

Jednak każdy pacjent, który poddał się zabiegowi z jego użyciem, może wyliczyć o wiele więcej widocznych i odczuwalnych dobrodziejstw m.in.:

  •  likwidacja przebarwień zwłaszcza tych wywołanych przez promienie UV
  •  usunięcie blizn lub ich spłycenie (od potrądzikowych po powstałych w wyniku operacji)
  • redukcja rozstępów, które po serii zabiegów wraz z odpowiednią pielęgnacją skóry stają się prawie niewidoczne
  • zmniejszenie porów, które nie ładnie wyglądają zwłaszcza u pacjentek stosujących nieodpowiednie kosmetyki do makijażu twarzy podkreślają je jeszcze bardziej
  • skóra gdzie został użyty laser frakcyjny CO2 staje się gładsza, jędrniejsza i o jednolitym kolorze.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Wygodny zabieg dla niecierpliwych pacjentów, który trwa od pół godziny do godziny w zależności od wielkości obszaru poddawanego działaniu energii lasera. Bezbolesność to kolejny plus, pacjentka jest znieczulona maścią kilkanaście minut przed samym zabiegiem. Oczy pacjenta i lekarza chronione są specjalnymi okularami.

 

Kiedy na zabieg?

Zabieg zaleca się stosować u pacjentów po 35 roku życia dla poprawy jakości skóry, ponieważ po zabiegu wzrasta elastyczność. Lekarze bardzo często stosują tzw. zabieg łączony z zastosowaniem po laserze osocza bogatopłytkowego, co daje wspaniałe efekty.

Podczas zabiegu energia lasera skierowana jest do miejsca docelowego, a po drodze nie jest niszczona całość naskórka, co daje szybszą rekonwalescencję, objawy uboczne zostają zminimalizowane.

Fototermoliza dziś jest powszechną metodą, ale przypominamy, że nie jest to zabieg, który może być wykonywany przez osoby nieuprawnione. Lekarz jest najodpowiedniejszą osobą, która ma prawo do jego wykonania, jest przeszkolony oraz jego kwalifikacje łączą się z wiedzą na temat zabiegu, dając pacjentowi pewność, że trafił w odpowiednie ręce, a co za tym idzie, jest w pełni bezpieczny.

 

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Po znieczuleniu i zabezpieczeniu oczu pacjenta lekarz przystępuje do zabiegu, który trwa max. do 60 minut. Powierzchnia skóry gdzie ma być zastosowany laser, zostaje oczyszczona z maści znieczulającej. Parametry, które ustalił lekarz dla danego pacjenta, zostają wprowadzone do urządzenia, a następnie specjalista przystępuje do leczenia wyznaczonych miejsc. Głowica lasera przykładana do skóry nie daje uczucia dyskomfortu, a tym bardziej pacjent nie odczuwa bólu podczas przesyłania energii.
Pacjent w każdej chwili może zakomunikować lekarzowi, co czuje, poprosić o przerwę.

 

Jakie efekt po zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Natychmiast po zabiegu lekarz łagodzi zaczerwienienia zimnymi okładami oraz specjalnym kremem chłodzącym. Pacjent dostaje wskazówki jak pielęgnować skórę po zabiegu i jakich objawów oraz kiedy może się spodziewać. Zaznaczam, że pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych a właśnie, jeśli chodzi o strach przed takimi odczuciami wiele pacjentek rezygnuje z tego zabiegu.

 

Chwilę po zabiegu laserem CO2

  • Skóra przez kilkanaście godzin jest podrażniona i zaczerwieniona. Odpowiednia maść zalecona przez lekarza (często na receptę) łagodzi odczuwanie ciepła, napięcia skóry. Wszelkie objawy ustępują po kilku dniach.
  • Pierwszy dzień po zabiegu pacjent odczuwa delikatne ciepło w miejscu, gdzie był przeprowadzony zabieg i silne zaczerwienienie.
  • Po 2-3 dniach nie widać zmiany koloru, lecz skóra jest nadal tkliwa i podrażniona. Lepiej zastosować dobrą maść nawilżającą dla ukojenia objawów po zabiegowych niż stosować kosmetyki do makijażu.
  • Po kilku dniach skóra zaczyna się łuszczyć i delikatnie zmieniać swoją fakturę a po ponad tygodniu zaczynamy widzieć, jak jest zregenerowana.

Bardzo często stosuje się serię zabiegów, które w połączeniu z innymi zabiegami regenerującymi przywracają blask skórze, która wygląda wspaniale, a w dotyku jest wprost aksamitna.

Polecam osobiście zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2… efekty, które przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Przypominam, że zabiegi tego typu tylko u lekarza. Dlaczego? Dla bezpieczeństwa pacjenta, bo przez nieumiejętnie przeprowadzony zabieg można doprowadzić do powikłań.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

AQUALYX Intralipoterapia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ