Portal Medycyna Estetyczna

HGH tajemniczy hormon ludzkiego wzrostu w świecie medycyny estetycznej

HGH
Czas czytania: 3 minuty

HGH (Human Growth Hormone) jest hormonem wzrostu i robi zawrotną karierę w medycynie estetycznej. Czy aby na pewno wiemy wszystko na jego temat, by poddać się kuracji HGH? Każdy chce zatrzymać młody wygląd i mieć tyle sił witalnych co w młodości.

Jakim kosztem ? Czy jest więcej korzyści, czy negatywnych skutków ubocznych przy stosowaniu HGH-hormonu wzrostu, kiedy już jesteśmy dojrzali ? Sprawdźmy to!

Z USA przyszła moda na HGH, czyli ludzki hormon wzrostu. Wielu pacjentów gabinetów medycyny estetycznej zasypuje pytaniami o ten cudowny, jak wieść niesie hormon. Jednak czy nowość, która nie jest jak inne preparaty badana latami pod względem powikłań i niechcianych efektów jest pożądanych produktem do zastosowania ?

Ciekawie opisywany jako cudowny specyfik do cofania efektów starzenia stał się przez to top środkiem w USA. Czy w Polsce będzie miał równie wielkie powodzenie, jak za oceanem?

Sprawdźmy, czym jest HGH (Human Growth Hormone) ?

Nasz organizm w czasie dojrzewania naturalnie wydziela hormon wzrostu w przysadce mózgowej. Jego produkcja jest ściśle powiązana z paroma czynnikami m.in. z wiekiem, płcią, masą ciała itd…
Niestety po 30 roku życia wydzielanie hormonu HGH naturalnie spada, lecz przez całe nasze życie jest nadal produkowany przez nasz organizm. Istnieje kilka sytuacji, kiedy HGH wydziela się u nas intensywniej, a to m.in. dzięki wysiłkowi fizycznemu, stresującym sytuacja na co dzień, podczas odczuwania bólu oraz małego stężenia cukru we krwi (czyli hipoglikemii).

Co powoduje naturalny hormon wzrostu w naszym organizmie ?

HGH hormon wzrostu
HGH hormon wzrostu

Ogólnie naturalny wzrost wszystkich tkanek ciała ludzkiego. Osoby z niedoborem hormonu HGH cierpią na tzw. karłowatość, ale osoby z nadmiarem powodującym zbytni wzrost tkanki mięśniowej, czyli akromegalię co w skutkach mogą odczuwać osoby z gigantyzmem, nadmiernym rozrostem kości.
Osoby zajmujące się kulturystyką wiedzą, jaki wpływ ma hormon wzrostu na ich ciała, ale również wielu z nich poznało na własnej skórze negatywne skutki podawania syntetycznego HGH, który pozyskiwany jest z przysadek mózgowych osób zmarłych. Wielu poddających się kuracji hormonem wzrostu niestety przypłaciło to swoim życiem.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Kuracja HGH…

Wracając do kuracji HGH w medycynie estetycznej, musimy zaznaczyć jakie działanie dobroczynne ma naturalny ludzki hormon wzrostu oraz jego uboczne działania zauważone po kuracji.
Pozytywne działanie to przede wszystkim wzrost dobrego samopoczucia u pacjentów, większa energia na co dzień. Gładka skóra, znikające zmarszczki to już wielki plus kuracji HGH. Muskulatura pacjentów ulega znacznej poprawie. Piszemy ogólnie, ponieważ hormon podawany jest osobom w różnym wieku i nie ma jednoznacznych efektów takich samych u wszystkich pacjentów. Zapewne dla osób znacznie starszych taka dawka energii oraz wzmocnienie tkanek mięśniowych jest jak najlepszym efektem i wielkim plusem.

Wielu pacjentów zauważyło dobroczynny wpływ na swoją sylwetkę i po wielu badaniach prowadzonych na Uniwersytet w Waszyngtonie (w 1999 roku) stwierdzono, że przyczynia się podawanie HGH wyszczupleniu ciała. Wzmocnienie muskulatury oraz stanu kości u osób starszych i pozbycie się otyłości przede wszystkim brzusznej powoduje, że o kuracji HGH zaczęto mówić jako o młodości w strzykawce!

Jakie są skutki uboczne ?

O nich mówi się najmniej. Nie poddano badaniom tylu osób, by stworzyć pełen obraz kuracji ludzkim hormonem wzrostu HGH. Można się jedynie domyślać, wiedząc, jak działa w naturalny sposób wydzielany w naszym organizmie. Podsumowując informacje, można przypuszczać po obejrzeniu niejednej osoby po tej kuracji, którym naturalnie nie potrzeba tego hormonu, ponieważ są już po fazie dojrzewania, że zmienił im się nieznacznie wygląd. Najistotniejszym faktem jest, że u dojrzałych osób hormon HGH wpływa na chrząstki w ciele, powodując np. zmianę wyglądu uszu, które stają się o wiele większe lub zmienia się twarz, dając bardziej męskie rysy, co u kobiety nie jest efektem mile widzianym!

Sami musimy podejmować decyzję co do kuracji nowymi preparatami, które nie są jeszcze zbyt dobrze poznane i domyślać się skutków ubocznych.
Nie jesteśmy za taką metodą, ale również nie jesteśmy przeciw. Staramy się obiektywnie przekazywać informację a wybór i ostateczna decyzja zawsze należą do pacjenta! Prosimy o zdrowy rozsądek, większą świadomość zagrożeń, jaką niosą za sobą nowości. Być może kuracja HGH okaże się tzw. strzałem w dziesiątkę w walce z objawami starzenia naszego ciała ?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Los Deline (Aquafilling) zawieszenie dystrybucji. Oświadczenie dystrybutora

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ślepota po podaniu kwasu hialuronowego przez osobę nieuprawnioną do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ