Portal Medycyna Estetyczna

Czym się kierować przy wyborze dobrego gabinetu medycyny estetycznej? Cz.I

Czym sie kierowac przy wyborze lekarza
Czas czytania: 3 minuty

 

Jak grzyby po deszczu powstają na każdym kroku gabinety medycyny estetycznej. W natłoku informacji z tv, radio i kolorowych pisemek nie mamy tak naprawdę pojęcia czym się kierować przy wyborze dobrego lekarza i gabinetu medycyny estetycznej. Czy elegancki wystrój zapewni nam profesjonalne podejście i umiejętności specjalistów? Kto w gabinetach może wykonywać zabiegi i jakie?

Medycyna estetyczna robi niesamowitą karierę ostatnie lata a osoby szukające zabiegów korekcyjnych, ale nie w tak inwazyjnej formie, jak w chirurgii plastycznej mają do wyboru z miesiąca na miesiąc coraz więcej ofert. Napływające nowinki ze świata medycyny estetycznej są już na wyciągnięcie ręki prawie każdego z nas. Jak podchodzić do informacji, które czytamy czy słyszymy od znajomych, którzy korzystali już z tych usług.

 

Na co zwrócić uwagę i jak ją spożytkować na swoją korzyść, by być zadowolonym z wyboru lekarza, zabiegu i oczywiście końcowego efektu?

Jesteś już zdecydowany na zabieg, przejrzałeś oferty gabinetów łącznie z porównaniem cen, odległości od miejsca twojego zamieszkania po opinie na temat specjalisty. Jakie były kryteria wyboru?
Na wstępie podamy kilka punktów, czym zazwyczaj kierują się pacjenci, a następnie co powinni jeszcze brać pod uwagę, a co nie ma wielkiego znaczenia w ich przypadków.

Zazwyczaj kierujemy się

– opiniami znajomych
– opiniami znalezionymi w Internecie
– szerokie opisy na stronach gabinetów
– cena zabiegu…niestety często spotykam z opinią, że czym niższa cena tym lekarz jest na pewno dobry i nie jest pazerny na zarobek… Nie skomentuję tego!

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Najważniejsze kryteria wyboru gabinetu medycyny estetycznej przez pacjenta

A teraz podamy najważniejsze kryteria wyboru gabinetu medycyny estetycznej, jakimi powinni kierować się wszyscy pacjenci mający na względzie nie tylko ładny wygląd po zabiegu, ale i swoje zdrowie!

 

1. Dobry gabinet medycyny estetycznej

Posiada stronę internetową, która jest bardzo przejrzysta dla pacjenta i posiada rozbudowaną bazę informacyjną dotyczącą opisu zabiegów, a nie tylko cen i promocji!
Strona zawiera nie tylko piękne opisy z dużą galerią fotek po zabiegu, ale również jesteśmy przestrzegani przed powikłaniami, które po prostu się czasem zdarzają i nie ma to nic wspólnego z brakiem wiedzy lekarza, a mogą być po prostu reakcją naszego ciała np. na dany preparat zastosowany podczas zabiegu.

 

2. Proszę zwrócić na formularz kontaktowy

Bardzo łatwo skontaktować się z lekarzem przed zabiegiem, ale czy istnieje numer telefonu, do którego mamy dostęp również po zabiegu. Niestety istnieje wiele przypadków, gdzie lekarza już nie możemy zastać pod podanym adresem e-mail, nie odpowiada na nasze listy itd.

 

3. Wybór lekarza

To najważniejsza decyzja, jaką podejmuje pacjent. To on wybiera, a nie jest wybierany, więc nie bój się pytać o certyfikaty, doświadczenie, specjalizacje. Pamiętaj, że kosmetolog czy kosmetyczka nie ma prawa do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej! Tylko lekarze po kursach, szkoleniach i to z udokumentowanym pozwoleniem do ich wykonywania. Brak jakichkolwiek certyfikatów i odpowiedzi na pytania o ich posiadanie daje do myślenia i radzę wyjść i nie wracać w to miejsce.

 

4. Konsultacja

Jest jednym z najważniejszych elementów naszych poszukiwań dobrego gabinetu, gdzie poddamy się zabiegowi. Pamiętajmy, że konsultacje są płatne i nie róbcie kwaśnej miny, kiedy usłyszycie cenę.

Dlaczego? Ponieważ lekarz podczas konsultacji podaje wam wiedzę, której nie wyczytacie w kolorowym pisemku. Na konsultacji informacje dotyczące zabiegu są podawane pod kątem indywidualnego pacjenta, a nie ogólnie. Lekarz omawia, jaki efekt możemy oczekiwać i jak mamy się przygotować a czasem co nas czeka, zanim osiągniemy efekt. Płacimy za konsultację, która nie musi skończyć się zabiegiem, ale wynosimy wiedzę, którą wykorzystamy do dalszych poszukiwań lekarza i miejsca, gdzie poddamy się zmianą.

 

5. Spójrz na wygląd gabinetu

Wyposażenie oraz ogólny standard. Sprzęt nie tylko najnowocześniejszy jest wizytówką, ale jego czystość.

6. Podczas pierwszej wizyty obejrzyj

Dokładnie gabinet lub poproś o pokazanie miejsca, gdzie zabieg będzie wykonywany. Większość gabinetów posiada specjalny pokój zabiegowy przeznaczony tylko dla pacjentów.

 

Pamiętaj, że jesteś tylko potencjalnym pacjentem danego gabinetu, ale masz prawo podczas konsultacji wypytać o to, co dotyczy zabiegu.

 

7. Certyfikaty

Powinny być dostępne dla pacjenta w widocznym miejscu. I oczywiście czytelne, jeśli masz problem z odczytaniem, poproś o wyjaśnienie, czego dotyczy certyfikat i gdzie i od kogo został uzyskany.

Ostatnio trafił nam się LEKARZ, który miał certyfikaty od KOSMETOLOGA…. 

 

8. Dobry, profesjonalny gabinet i lekarze

W nim przyjmujący nie tylko informują, reklamują i pokazują się od jak najlepszej stronę, ale również wymagają od pacjenta. Ma on obowiązek przed wykonaniem zabiegu podpisać zgodę na zabieg, a dopiero wtedy jest on wykonywany.

Zgoda ma być nie tylko ustna, ale i pisemna. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla gabinetu o ewentualnych roszczeniach pacjenta, ale i dla pacjenta dowód, że zabieg odbył się z pełną świadomością pacjenta z wyszczególnieniem miejsc podania preparatu oraz użytej ilości.

 

Podejście do pacjenta

Profesjonalne podejście do pacjenta w dobrym gabinecie medycyny estetycznej to przede wszystkim nieukrywanie informacji dotyczących zabiegu, ewentualnych powikłań oraz preparatów, które mają być zastosowane.
W następnej części przedstawię punkt po punkcie, na co zwrócić uwagę, jeśli już zdecydujemy się na danego specjalistę i gabinet. Nawet podczas przygotowania lub podczas wykonywania zabiegu dokładnie możesz obserwować lekarza i w każdej chwili zrezygnować z usług.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

AQUALYX Intralipoterapia

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz zrobić przed wielkim wyjściem

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Los Deline (Aquafilling) zawieszenie dystrybucji. Oświadczenie dystrybutora

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ