Portal Medycyna Estetyczna

Co o powiększaniu ust powinnaś wiedzieć?

powieszanie ust kwasem h
Czas czytania: 2 minuty

 

Dziś powiększanie ust kojarzy nam się głównie z zastrzykami. Jest to sposób mało bolesny pomimo zastosowania igły i potrzeby wbicia jej w usta. Aby znieść ból, lekarze stosują często maść dentystyczną. Niweluje ona odczuwanie momentu wstrzykiwania preparatu w usta.

 

Duże powabne usta, a zarazem miękkie. Wiele jest preparatów do stosowania, by wypełnić wargi.
Zrobimy mały wstęp, byś miała rozeznanie w podstawowym podziale preparatów do korekcji ust. Wymienimy tylko kilka preparatów. Resztę opiszemy w innych artykułach.
Na rynku występują preparaty używane do powiększania ust, które można podzielić na dwie grupy:
– wchłanialne,
– niewchłanialne.

 

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Do wchłanialnych zaliczamy:

Restylana®, czyli kwas hialuronowy, jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele. Znajduje się głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek dzięki zdolności wiązania wody. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowanych w chirurgii oczu.

Surgiderm 30 XP – Efekt zastosowania tego preparatu utrzymuje się pół roku a jedna strzykawka tego gęstego wypełniacza, wystarcza na powiększenie całych ust w sposób klasyczny. Po pół roku kwas hialuronowy, który stanowi podstawę preparatów do powiększania ust, zostanie wchłonięty poprzez zneutralizowanie.

Puragen – jest jednym z nowszych preparatów do powiększania ust, jak również do korekcji zmarszczek. Znajdujący się w nim kwas hialuronowy ma zapewnić jędrność i gładkość.

 

Natomiast do niewchłanialnych:

Aquamid – substancja używana jest jako wypełniacz wstrzykiwanych implantów, jak również jako podskórny wypełniacz do celów estetycznych. Jego skład to 97,5% wody i 2,5% tzw. hydrożelu, który powoduje zamianę wody w galaretkę i zapobiega wchłonięciu lub jego przemieszczaniu preparatu. Wstrzyknięcie aquamidu gwarantuje efekt bardzo trwały. Skutki uboczne stosowania aquamidu są nieznane. Nie zaleca się stosowania osobom, które mają problemy skórne typu wypryski ropne na twarzy. Aquamid jest wstrzykiwany pod skórę wargi i przy wycofaniu igły tkanka zostaje wypełniona preparatem.

Po zabiegu

Miejsca ostrzykiwane mogą być zaczerwienione z obrzękiem, jak również lekko zasiniałe. Aby zapobiec wchłonięciu się preparatu, należy unikać opalania naturalnego i w solarium przez okres około 2 tygodni. Natomiast po tym czasie aquamid nie wchłania się i efekt jest trwały. Osobom skłonnym do opryszczki zaleca się wcześniej przyjmowanie leku przeciw tej dolegliwości. Po zabiegu należy odczekać ok. 6 godz. i dopiero po tym czasie wolno wykonać makijaż. Usunięcie aquamidu jest niemożliwe.

Przemyśl dobrze co chcesz, by później nie żałować decyzji.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Wykorzystanie wizerunku pacjenta. Zdjęcia przed i po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Zmiana kształtu i konturu ust

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Mezoporacja jeśli boisz się igieł a chcesz mieć piękną twarz

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ