Portal Medycyna Estetyczna

Botox u mężczyzny. Dr Pasquale Motolese cz. I Przygotowanie

botoks mezczyzni faceci
Czas czytania: 2 minuty

Dr Pasquale Motolese jest nie tylko niezwykłym specjalistą, ale również posiada dar przekonywania nawet najbardziej opornych do zabiegu. Jak wiemy nasi kochani mężczyźni nie są tak chętnymi pacjentami jak kobiety, które dla urody wiele zniosą.

Nasz pacjent jest przystojnym panem pracującym na co dzień w otoczeniu pięknych pań. Aby dobrze się czuć, zdecydował się na zabieg ostrzyknięcia botoksem. Jak już wiele razy wspominałam nie jest to bolesne przeżycie, ale wiele pacjentów odczuwa ukłucia co często porównują do ukłócia komara.
Nie jest to zabieg, w którym stosuje się znieczulenie. Mogłoby ono nawet zaburzyć proces ostrzykiwania, gdzie lekarz wymaga ponownego zrobienia grymasu danej partii mięśni.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Nasz pacjent lat … poddawał się już kiedyś ostrzyknięciu botoksem i był bardzo zadowolony z efektu. Dziś po dokładnej konsultacji de Pasquale Motolese zadecydował, że zabieg botoksem będzie przeprowadzony w dwóch newralgicznych dla naszego pacjenta miejscach.

Miejsca podania botoksu

Dokładnie kurze łapki oraz czoło.
Kurze łapki są najczęstszym po czole oraz lwich zmarszczkach kłopotliwym miejscem, które jest wskazywane przez pacjentów. Ilość botoksu określa lekarz po bardzo dokładnym obejrzeniu twarzy oraz sprawdzeniu jego mimiki i określeniu siły mięśni wraz z zaznaczeniem miejsc wkłucia.
Często dowiadujemy się od specjalisty, że nasze mięśnie po obu stronach twarzy działają inaczej. Co to oznacza ? Przede wszystkim dobry i wprawny lekarz powie Wam, że będzie podawał różną dawkę preparatu po różnych stronach twarzy. Czyli np. jeśli masz silniejszą ą część mięśnia Frontalis, czyli mięsień czołowy po stronie prawej to potrzebna jest większa dawka botoksu dla jego wyłączenia po stronie prawej.

Po takim przygotowaniu następuje dokładne oznaczenie miejsc, które będą nakłuwane. Dobry lekarz stosuje wcześniej oznaczenie kredką punktów gdzie będzie wykonywał wstrzyknięcia preparatu. Jednocześnie w waszych kartach pacjenta, które zawsze są zakładane łącznie ze zrobieniem zdjęć przed każdym zabiegiem wpisywana jest ilość preparatu wraz z punktem wkłóćia.
W następnej części pokażmy fotorelacje z ostrzyknięcia preparatem Botox.

Źródło: Foto Anna Jaskiewicz
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Leczenie powikłań droższe niż zabiegi medycyny estetycznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks – toksyna botulinowa. Najważniejsze informacje, przygotowanie oraz ewentualne powikłania

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Potęga nici w medycynie estetycznej. Rozmowa z dr. Aleksandrą Samborską cz. 3

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ