Portal Medycyna Estetyczna

Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

botoks
Czas czytania: 3 minuty
Botoks to substancja, którą wykorzystują od lat lekarze zajmujący się medycyną estetyczną i podpowiadamy kolejny raz, że mogą ją wstrzykiwać pacjentom tylko lekarze i nikt więcej! Jeśli chcesz się poddać zabiegowi u innej osoby, to odradzamy. Dlaczego? Po pierwsze jest to lek, czyli produkt leczniczy, który nie ma prawa znaleźć się w rękach niepowołanych osób.

 

Jeszcze niedawno zabiegi z użyciem botoksu nie należały do tych, do których pacjenci się przyznawali. Medycyna estetyczna nie istnieje bez tego leku, który ma na celu m.in. zniwelowanie zmarszczek, czyli czasowe upośledzenie przewodnictwa impulsu z nerwu do mięśnia co w efekcie daje wygładzenie w miejscu zmarszczki. Dziś bardziej zwracamy uwagę na to, czy zabieg się udał lub nie, ale na czym polega różnicą i jak ją wychwycić a może całkowicie zapobiec katastrofie na twarzy na wiele miesięcy?

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Jaka wygląda rozbieżność pomiędzy dobrze wykonanym zabiegiem z użyciem botoksu a tym źle?
Każdy pacjent liczy na jak najlepsze rezultaty, ale tylko wykonany u lekarza może być bezpieczny, a twarz powinna wyglądać na odświeżoną i wypoczętą.

 

Źle wykonany botoks:

1. Nasza twarz nie rusza się, skóra wokół oczu nie marszczy się podczas uśmiechu, mimika twarzy jest jakby zamrożona. Anatomia twarzy to podstawa

2. W okolicy brwi tworzy się tzw. efekt Mefisto. Musimy jednak dodać, że niektórym pacjentom o taki efekt właśnie chodzi…o wiecznie zaskoczony wygląd twarzy.

3. Całość twarzy nie współgra ze sobą np. czoło zbyt mocno usztywnione a okolica ust nadal wiotka z licznymi zmarszczkami.

4. Kąciki ust nierówne lub stworzony efekt Jokera

 

Dobrze wykonany botoks wygląda następująco:

1. Naturalne i miękkie ruchy twarzy, ale tylko delikatnie zniwelowane marszczenie

2. Twarzy w każdym segmencie jest spójna

3. Brwi w naturalnej pozycji pomogą unieść delikatnie powiekę i „otworzyć” oko

4. Wygląd buzi wypoczętej, zrelaksowanej, odświeżonej

5. Pozostawienie niektórych zmarszczek zgodnie z naszym wiekiem, a nie tzw. prasowanie twarzy na gładko.

 

Jeśli masz ochotę na zabieg z użyciem botoksu, sprawdź na początek:

1. Kto ma wykonać zabieg, musi to być lekarz i nie wymaga to większych wyjaśnień w przypadku tego preparatu

2. Sprawdź preparat, który będzie użyty podczas zabiegu. Istnieje kilka na naszym rynku dopuszczonych do obrotu. Jednak ostrzegamy, że zazwyczaj osoby niebędące lekarzami kupują preparaty o podobnym działaniu z nielegalnych źródeł i nie są to substancje objęte badaniami, certyfikatami a tym bardziej bezpiecznymi!

3. Mało kto wie, że zaczynając swoją przygodę z preparatem botoksu, że powinni uważać nie tylko na to, kto im robi zabieg oraz czym, ale gdzie chce wprowadzić preparat. Niewiele osób wie, że najwięcej powikłań zachodzi w dolnej części twarzy, chodź i w górnych partiach może wystąpić. O tym wszystkim dowiecie się na wizycie u lekarza, który wszystko wytłumaczy i upewni się, że został zrozumiany, ponieważ po zabiegu musi pacjent ściśle przestrzegać wskazówek.

 

NIE dla Botoks party

Przestrzegamy przed tzw. botoks party… zwał jak zwał, ale na zabieg idziemy do lekarza, poprzedzony musi być konsultacją, zrobieniem zdjęć przed podpisaniem zgody na zabieg, poinformowaniem o wszystkich zaleceniach po zabiegowych a wcześniej o wystąpieniu ewentualnych powikłań.

Mimo wszystko u lekarza pacjent jest najbezpieczniejszy, a jeśli znajdziesz się u osoby, która z medycyną nie ma nic wspólnego i na dodatek posiada ten preparat…radzimy uciekać z takiego miejsca i odradzić każdej znajomej, by uważała.

Botoks party to mieszanka zabawy, braku profesjonalizmu osoby, która wykonuje w takich okolicznościach zabieg, bardzo często alkohol dla odwagi oraz brak odpowiednich warunków do wykonania zabiegu a co za tym idzie całkowity brak pewności co do preparatu, jego ważności oraz przydatności (kiedy był otwarty, w jakich warunkach był przechowywany itd…)

 

Promocje na zabiegi botoksu

Nie korzystajmy również tam, gdzie są promocje lub nie łówmy ich z Internetu, a jeśli już to do zaufanego lekarza, gabinetu czy kliniki. Szanowane miejsce ma promocje, ale dla swoich pacjentów. Krzykliwe reklamy na serwisach proponujących nam zabiegi po kosztach powinny nas natychmiast ochłodzić, ponieważ nikt tu nie zarabia… a zapewne nie ma wielu pacjentów.

Chodzenie za każdym razem do innego gabinetu na zabieg z użyciem botoksu również może nie gwarantować nam upragnionego efektu, a już na pewno nie takiego jak miał pacjent poprzednim razem u innego lekarza. Dlaczego? Każdy pacjent ma założona swoją kartę, w której jest dokładny opis zabiegu, dołączona ostaje informacje, w jakie miejsca został użyty preparat, jaką ilość i przede wszystkim jaki. Takiej wiedzy pacjent nie jest w stanie przenieść ze sobą do innego gabinetu…

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Black Friday, czyli jak wygląda obniżka cen w medycynie estetycznej?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks-toksyna botulinowa w medycynie estetycznej

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Cenne porady dla pacjentów z powikłaniem po Aquafilling/Los Deline. Rozmowa z dr hab. n.med. Bartłomiejem Noszczykiem i dr Ewą Woźniak-Roszkowską

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ