Portal Medycyna Estetyczna

Błona dziewicza i jej odtworzenie, czyli Hymenoplastyka

Blona dziewicza
Czas czytania: 2 minuty

 

XXI wiek a zabieg odtwarzający błonę dziewiczą jest już powszechnie dostępny, ale czy znanym? Błona dziewicza jest dla większości kobiet wchodzących w dorosłe życie symbolem łączącym je z wiekiem dojrzewania. Warto wiedzieć o błonie dziewiczej coś więcej niż jej anatomia, ale również możliwościach jej odtworzenia.

 

Hymenoplastyka zabieg odtworzenia błony dziewiczej

Ściślej zabieg mający na celu stworzenie wrażenia jej obecności u partnera poddającej się temu zabiegowi kobiety (tzn. opór przy immisji, „krwawienie” przy stosunku).

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Anna Jaskiewicz

W najlepszym przypadku tak „zrekonstruowana” błona dziewicza może zostać pomylona z autentyczną podczas pobieżnego badania ginekologicznego, natomiast zawsze zostanie zidentyfikowana podczas dokładnego badania wykonywanego przez doświadczonego specjalistę medycyny sądowej. Fakt ten jest istotny w krajach islamskich, gdzie coraz powszechniejsze jest poddawanie narzeczonej przed ślubem badaniu ginekologicznemu.

Lekarz taki w sytuacji braku błony dziewiczej (lub obecności jej naruszenia) staje przed dylematem, że ujawniając prawdę, może spowodować zabójstwo kobiety przez jej rodzinę z powodu „zhańbienia honoru”, a kłamiąc, narazi się na zemstę obu rodzin, kiedy sprawa zostanie wykryta (oprócz badania ginekologicznego rodzina narzeczonego może np. zdobyć dowody na to, że dana kobieta poddała się zabiegowi). Przy dobrze wykonanej rekonstrukcji w takiej sytuacji ginekolog zawsze może się usprawiedliwić, że niedokładnie zbadał, a nie że celowo kłamał i tym samym uniknąć odwetu.

 

Przyczyny poddawania się hymenoplastyce 

Chęć oszukania partnera lub otoczenia z powodu

o uwarunkowań kulturowych — np. w krajach islamskich brak dziewictwa u panny młodej upoważnia męża do zerwania związku i naraża kobietę na odwet jej rodziny (aż do ” zabójstwa honorowego”); w nieco łagodniejszej formie dotyczy to krajów latynoamerykańskich. Natomiast w krajach Południowo-Wschodniej Azji zabieg ten może być wykonywany u młodocianych prostytutek, aby uzyskać wyższą cenę u klienta, ponieważ w tym regionie powszechnie wierzy się, że seks z dziewicą „wzmacnia” mężczyznę;
o uwarunkowań indywidualnych — kobieta lub jej rodzina mogą uważać „dziewictwo” za sposób na doprowadzenie do małżeństwa z „dobrą partią”.

 

Czynniki medyczno-psychologiczne

o taki zabieg może być wykonywany u wcześniej niewspółżyjących seksualnie ofiar gwałtów, ponieważ może im pomóc odzyskać równowagę psychiczną — we Francji koszty takiego zabiegu mogą zostać zwrócone przez państwo, jeśli pacjentka jest ofiarą gwałtu.
O taki zabieg może stanowić końcowy etap operacyjnego wytwarzania narządów płciowych u kobiet, które urodziły się z ich brakiem lub niedorozwojem.

 

Pozostałe czynniki 

o chęć podkreślenia w ten sposób przez kobietę faktu zerwania z dotychczasowym „złym życiem”;
o chęć lepszego „powtórzenia ślubu” — czasem (dość popularne w USA) para małżeńska z okazji którejś rocznicy ślubu może chcieć powtórzyć ceremonię, wyjechać w to samo miejsce etc., a jeśli kobieta była w dniu ślubu dziewicą, to „rekonstrukcja dziewictwa” ma ułatwić powtórne przeżycie nocy poślubnej sprzed lat, kiedy kobieta straciła dziewictwo.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Plastyka pochwy i krocza. Przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Plastyka pochwy. Przygotowanie, zabieg i rekonwalescencja

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wszczepienie sztucznego jądra cz. I

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ