Portal Medycyna Estetyczna

Aquafilling/Los Deline niedostępne po reportażach Gazety Wyborczej. Zagrożenie dla zdrowia i życia

aquafilling los deline powiklania 1
Czas czytania: 2 minuty

Temat preparatu Aquafilingu/Los Deline nie schodzi z ust poszkodowanych pacjentek, lekarzy, którzy widzieli powikłania oraz chirurgów, którzy próbują od wielu miesięcy pomóc je zlikwidować. Nie chodzi o wywołanie niezdrowej sensacji, jak na początku doniesień słyszeliśmy wśród obrońców i preparatu i lekarzy, którzy wykonywali te zabiegi.

Dystrybucja i reklama Aquafilling/Los Deline

Zdrowie i życie człowieka jest najcenniejsze a tego typu incydenty powinny być nagłaśniane a odpowiednie organa powinny natychmiast reagować. Nie nam wydawać wyroki, oceniać, ale jeśli chodzi o dystrybucję takiego preparatu oraz dalsze wprowadzanie w obieg i reklamowanie jako bezpiecznego preparatu i niebranie pod uwagę napływających bardzo niepokojących informacji… daje to do myślenia.

 

Przepływ informacji dla pacjentek Aquafilling/Los Deline

Do nas docierały wiadomości od pacjentek od bardzo długiego czasu, miały do nas pretensje, dlaczego nic nie pisaliśmy o powikłaniach po tym preparacie. Dochodziły do nas od lekarzy informacje, ale by móc bez problemu o nich wspominać trzeba zgłaszać takie incydenty medyczne. Czy ktoś to robił? Nie mamy pojęcia tak samo jak nie wiemy czy dystrybutor je wyłapywał, a jeśli tak to, co z takimi informacjami robił.

 

Telewizja śniadaniowa cennym źródłem informacji?

Nie wiemy również, dlaczego nagle po informacjach, że preparat jest bezpieczny i reklamowany nawet w telewizji śniadaniowej, nagle jest tak napiętnowany, skoro lekarze tak chętnie proponowali je swoim pacjentkom dając tym samym świadectwo bezpieczeństwa. Pozostawiamy te kwestie do wyjaśnienia tym instytucjom, które już dawno temu powinny przyjrzeć się bardzo wnikliwie wszystkim preparatom wprowadzanym na nasz rynek.

 

Brak powikłań po Aquafilling/Los Deline?

Nie rozumiemy tłumaczenia, że nikt nie wiedział o powikłaniach u pacjentek. Wydaje się logicznym, że jeśli pojawia się coś co nie powinno po zabiegu wystąpić, pacjentka, idąc naturalnym odruchem, pierwsze kroki i zapytania kieruje do lekarza, który wykonał zabieg. Czyżby w przypadku Aquafillingu/Los Deline tak nie było?  Pacjentki ukrywały to, co się z nimi działo, pomagały sobie same a może każda myślała, że tylko u niej coś jest nie tak i wstydziła się zwrócić do lekarza, który wykonał zabieg?

 

Nagła plaga powikłań?

Dopiero doniesienia prasowe spowodowały, że powikłania zaczęły rozprzestrzeniać się jak grzyby po deszczu trafiając m.in. do dr hab. n.med. Bartłomieja Noszczyka na oddział do Kliniki Chirurgii Plastycznej przy Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (CMKP), w Szpitalu im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie?

Dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej z ciekawym kolejnym artykułem ukazującym jak dystrybutor, a zarazem lekarz promujący, szkolący innych lekarzy oraz wykonujący zabiegi z użyciem preparatu Aquafilling/Los Deline przekazywał wiedzę potencjalnej pacjentce. Nie zamierzamy opisywać, wystarczy przeczytać jak wyglądała konsultacja i odpowiedzi na pytania pacjentki zainteresowanej zabiegiem.

 

Pacjentki jak tykające bomby

Nasza redakcja, nasi czytelnicy, lekarze z zakresu medycyny estetycznej oraz specjaliści chirurgii plastycznej, którzy zetknęli się z tematem powikłań po tym preparacie mają swoje zdanie, które mamy nadzieje w przyszłości będziemy mogli bez konsekwencji opublikować. Jednak co teraz z pacjentkami? Nawet tymi, u których mamy nadzieje, nigdy nie wystąpią powikłania, ale jak mają się czuć w obliczu tak ciężkich wiadomości? Czekać? Biec do lekarza? A może nie przejmować się tymi doniesieniami?

 

Pomoc w leczeniu powikłań

Żałujemy, że jest coraz więcej zgłaszających się pacjentek, mających obawy, że u nich wystąpiły powikłania. Bardzo nam przykro, że nie jesteśmy w stanie pomóc, jedynie co możemy to odesłać do szpitala im. Prof. W. Orłowskiego do profesora Bartłomieja Noszczyka. Polecamy przeczytać artykuł w Gazecie Wyborczej, który może już nie pomoże i nie ustrzeże kolejnych zainteresowanych, ale uświadomi, że warto być świadomym pacjentem…tylko jak, jeśli lekarz zapewnia nas, że zabieg jest bezpieczny…

źródło: Gazeta Wyborcza 

Już nie powiększysz sobie piersi. Po naszych reportażach zawieszono zabiegi preparatem Aquafilling/Los Deline. Mogą zagrażać zdrowiu i życiu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Intraceuticals -terapia tlenem hiperbarycznym. Rewelacyjny efekt

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Zabieg z kwasem hialuronowym — instrukcja dla początkujących przed i po zabiegu

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Peeling wodorowy czyli absolutny hit na rynku kosmetologii medycznej w oczyszczaniu skóry

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ