Portal Medycyna Estetyczna

Znaczenie witaminy C dla skóry

28a5606cc94648a08d19179dc3b1d0a27b620692
Czas czytania: 2 minuty

 Podstawową bronią w walce przeciw zniszczeniom dokonywanym w organizmie przez wolne rodniki są antyoksydanty, z których najbardziej znanym i najsilniejszym jest witamina C (kwas l-askorbinowy).

Znaczenie witaminy C w procesach odbudowy i regeneracji skóry jest bezdyskusyjne:

1. Zwiększa syntezę kolagenu

2. Stymuluje fibroblasty

3. Redukuje pozostałości po bliznach

4. Stanowi bardzo silny czynnik przeciwutleniający

5. Zwiększa odporność na alergie i stany zapalne

6. Zabezpiecza przed skutkami promieniowania ultrafioletowego

 

witamina c
witamina c

Większość produkowanych obecnie preparatów z witaminą C oparta jest na naturalnie występującym w przyrodzie kwasie l-askorbinowym.

Laboratorium M&M System dokonało prawdziwej rewolucji w stosowaniu witaminy C.

W badaniach prowadzonych pod kierownictwem znanego amerykańskiego dermatologa dr Nicholasa Perricone wykorzystano dwie pochodne kwasu l-askorbinowego: askorbyl palmitynowy i askorbyl pektynowy (w formułach oil free).

 

 

Askorbyl palmitynowy ma przewagę nad czystym kwasem l-askorbinowym ze względu na:

1.  naturalne pH i wysoki stopień tolerancji przez wszystkie rodzaje skóry

2. wysoka stabilność pozwalająca stosować go w wielorakich formułach preparatów

3. działanie profilaktyczne – najważniejsza z funkcji, które nie tylko usuwa lub spowalnia skutki, np. oddziaływania promieni słonecznych, ale też tworzy powłokę zabezpieczającą błonę komórkową przed działaniem wolnych rodników.

Najważniejsze efekty zastosowania preparatów z linii z witaminą C M&M System:

Skóra zabezpieczona przed wystawieniem na działanie promieni słonecznych warstwą preparatu zawierającego 3% askorbylu palmitynowego nie wykazuje rumienia – naturalnej reakcji organizmu na promieniowanie UVB. Reakcji tej nie da się uniknąć przy stosowaniu preparatów opartych na kwasie l-askorbinowym.

Askorbyl palmitynowy w tym samym stężeniu co kwas l-askorbinowy znacznie efektywniej stymuluje fibroblasty czego efektem jest zwiększanie syntezy kolagenu, co sprawia że skóra staje się sprężysta i elastyczna.

Witamina C zawarta w produktach M&M System znakomicie współdziała z witaminą E, wiąże ją, przez co stabilizuje błonę komórkową i przedłuża życie komórek!

Linia z witaminą C skutecznie zabezpiecza przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Zawarte w niej substancje aktywne są przyjazne dla struktur komórkowych, przeciwdziałają procesom chrono- i fotostarzenia oraz regenerują skórę np. po peelingach lekarskich.

Fenice

 

Żródło: Fenice

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zmarszczki ortostatyczne, mimiczne i grawitacyjne. Jak powstają i jak je zminimalizować?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Botoks toksyna botulinowa

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wpływ cukru na nasz wygląd

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ