Portal Medycyna Estetyczna

Toksyna botulinowa (botoks) pomaga zapobiegać łysieniu

Toksyna botulinowa lysienie
Czas czytania: 2 minuty

 

Botoks niweluje zmarszczki, pomaga w leczeniu bóli migrenowych, leczy nadmierną potliwość, w stomatologii leczy bruksizm i zdawałoby się, że to wszystko… W Stanach Zjednoczonych przypadkowo lekarz medycyny estetycznej odkrył wspaniałe możliwości botoks w przypadku-łysienia.

 

Tym lekarzem jest dr Simon Ourian z Kalifornii, jego mama, która cierpiała na silne bóle migrenowe po chemioterapii, otrzymywała zastrzyki z botoksu i po pewnym czasie nie tylko zniknął ból, ale również pojawiły się włosy, które rosły szybciej niż do tej pory. Dr Ourin zdecydował się na podanie botoks z koktajlem witaminowym, który dodatkowo odżywiał cebulki włosów. Na ochotnika zgłaszało się do niego coraz więcej osób i jak do tej pory nie było osoby, u której by doszło do jakichkolwiek powikłań.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Czy ten zabieg ma potwierdzenie naukowe?

Jak do tej pory zabieg z botoksem nie doczekał się większego uznania w świecie lekarzy. Terapia jest w fazie testów, choć jak wiadomo nie było żadnych powikłań u ochotników. Do Beverly Hills zjeżdżają ochotnicy, którzy marzą o pięknej czuprynie. Dr Ourian ma nadzieję, że już nie długo na całym świecie jego metoda walki z łysieniem będzie ogólnie dostępna.

Czy ten zabieg ma wady?

Ma, jedną niestety ta metoda nie działa na osoby, u których cebulki włosów zostały uszkodzone na stałe lub u osób, u których włosy wypadają z przyczyn genetycznych.

 

Jak działa ten zabieg?

Botox ma zadanie zwiększenia przepływu krwi w skórze głowy, przez co do komórek dociera więcej substancji odżywczych. Co powoduję, że mieszki włosowe są napędzane do wzrostu włosów. Zabieg powinien być przeprowadzany 2-3 razy w roku.
Jak do tej pory botoks poradził sobie z potem, zmarszczkami, bruksizmem i bólami migrenowymi, my mamy nadzieję, że w Polsce ta metoda pojawi się szybko i będzie alternatywą dla innych bardziej kosztownych i bolesnych zabiegów z zakresu leczenia łysienia.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kosmetolog nie jest zawodem medycznym wg Departamentu Kwalifikacji Medycznych i Nauki

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Nici w medycynie estetycznej. Rozmowa z dr Aleksandrą Samborską cz. 2

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW /LEKARZY ZADZWOŃ